H&M kergitab loori tänavuselt ,,Conscious Exclusive” kollektsioonilt

Foto: H&M

2017. aasta H&Mi ,,Conscious Exclusive” kollektsioon nihutab edasi nii jätkusuutlikkuse kui ka stiili piire sisaldades imelisi esemeid, mis on valmistatud kestlikest kangastest, sealhulgas teedrajavast materjalist BIONIC®, mis kujutab endast randadest kogutud plastikust valmistatud polüestrit. Uudiseks on ka see, et esmakordselt hõlmab kollektsioon lisaks naistekollektsioonile ja meeste-esemetele ka lasterõivaid ning maheõlidest valmistatud ,,Conscious Exclusive” lõhnaõlisid.

Selle aasta ,,Conscious Exclusive“ kollektsiooni täheks on supermodell ja filantroop Natalia Vodianova, kellele see on esimene H&Mi kampaania. „Tunnen uhkust H&Mi ,,Conscious Exclusive“ kampaanias osalemise üle. On suurepärane näha kollektsioonis esindatud kestlike kangaste valdkonnas tehtud edusamme. See näitab teed kogu moetööstusele jätkusuutlikuma tuleviku suunas,“ räägib Vodianova.

„H&Mi disainimeeskonna jaoks pakkus selle aasta ,,Conscious Exclusive” kollektsioon võimalust unistada ja luua esemeid, mis on nii omapärased kui ka kaunid. Saame demonstreerida, mida on võimalik luua jätkusuutlikest materjalidest. Näitena saan tuua BIONIC®-polüestrist valmistatud õrna plisseekleidi,“ räägib H&Mi peadisainer ja loovdirektor Pernilla Wohlfahrt.

,,Conscious Exclusive” kollektsioonil on innustaja roll H&Mi liikumises jätkusuutlikuma moetuleviku suunas. Tänapäeval on kogu H&Mi pakutavast valikust 20% valmistatud kestlikest materjalidest (2015) ja eesmärk on nende osakaalu igal aastal kasvatada. H&M on maailma üks suurimaid taaskasutatud polüestri kasutajaid ja mahepuuvilla ostjaid. 2020. aastaks seatud eesmärgi kohaselt saab 100% kasutatud puuvillast olema jätkusuutlik. Kõik see on osa H&Mi püüdlusest teha kestlik ja kvaliteetne mood kättesaadavaks võimalikult paljudele inimestele.

H&Mi tänavune ,,Conscious Exclusive“ kollektsioon jõuab 20. aprillil müügile umbes 160 kauplusesse üle kogu maailma, sealhulgas Tallinnas Postimaja H&Mi kauplusesse, ja e-poodi,

Sarnased artiklid

Kommentaarid