HIGH 5: Leen, see Hollandist

Foto: Salonshop Baltic AS

Hiljuti viibisid Eestis legendi-staatuse omandanud hollandlastest barberid Leen ja Bertus, keda peetakse rahvusvahelise barberkultuuri eestkõnelejateks ja suunanäitajateks. Nad hakkasid juukseid lõikama juba 14-aastaste mässumeelsete teismelistena ning on tänaseks asutanud tunnustust pälvinud meestebrändi Reuzel Pomade. Armastusest klassikalise habemeajamistehnika ja -traditsioonide ja rock’n’roll’i vastu ning Kustom Kulture’st ja erinevate subkultuuride mõjust inspireerituna avasid nad Rotterdamis isikliku töökoja Schorem Haarsnijder en Barbier. Muide, naistel on sinna sisenemine keelatud! 

Kui Portailil tekkis võimalus ühega neist üsna ekstsentrilistest härrasmeestest Tallinnas ka kohtuda, et pisut nende maailmast aru saada, siis loomulikult me ka võimalust kasutasime. Täpsustuseks olgu ka öeldud, et Leen ja Bertus on nagu Madonna või Cher – nad ei vaja perekonnanimesid ning nii jäid nad ka meie jaoks lihtsalt Leeniks ja Bertuseks Hollandist. 

Leen, kas vuntsid, habe või…?

Minul või minu girlfriend’il? 

Kas on ka ette tulnud olukordi, mil klient on pettunud sinu lõigatud soengus ja stiilis? 

Absoluutselt. Tegu on ju kõigest inimestega ja kui tööd teevad inimesed, siis võivad asjad minna väga valesti… Ja Jumal tänatud selle eest! 

Kuidas kirjeldaksid „tõelist meest”?

Tõeline mees on see, kelle jaoks ei ole oluline olla kogu aeg „tõeline”…

Lemmikese sinu garderoobist.

Absoluutselt iga müts. 

Auto, jalgratas või…?

Rula.

 

HIGH 5 on artiklisari, kus võtame luubi alla meile parimas mõttes silma jäänud inimesed – nii kodu- kui ka välismaalt – ning proovime viie lühikese küsimusega nende elu ja tegemiste tagamaid laiema publikuni tuua.

Sarnased artiklid

Kommentaarid