HIGH 5: Holger Kilumets

Foto: Holger Kilumets

Holger Kilumets ilmus esimest korda meie radarile ei kuskil mujal kui Instagramis. Sellest ajast saati on fotograaf meid lummanud oma klaari ja äratuntava fotostiiliga ning nii me otsustasimegi, et peame järele uurima, kes ikkagi on see mees ideaalset vaikelu kujutava fotokaadri taga. Alustasime viisakalt mitte rohkema kui viie küsimusega.

Kas sina leidsid fotograafia või fotograafia leidis sinu?

Kaamerad, optika, hetkes eksisteerivate momentide ja kujutiste talletamine on mind alati võlunud. Mäletan, kuidas pisikese poisina meeldis mulle lihtsalt läbi kaamera viewfinder’i maailma vaadata – kõik paistis läbi objektiivi veidi teistsugune ja uudne. Ükskõik, mis temaatikad või ideed parasjagu ka huvi ei pakuks, on mingi loomulik tõmme see lõpuks ikkagi fotona vormistada.

Still life või inimesed?

Pildistan peaaegu ainult stuudios still life’i. Mulle meeldib see kontroll kõigi stseeni puudutavate elementide üle – värvid, valgus, kompositsioon. Visandan tavaliselt kavandid enne pildistamist ette ning mul on fotografeerides üsna kindel visioon peas, milline kavandatav foto peaks lõpuks tulema. Kui suudad peas oleva pildi fotoks realiseerida, on see väga nauditav tunne. Natuke nagu pakuksid teistele oma mõtteid lugeda.

Hullumeelseim asi, mida elus teinud oled?

Üha kiirustavamas maailmas tundub vahel kõige hullumeelsem teha mitte midagi. Mõned aastad tagasi pakkisin Londonis kõik oma asjad kokku ja läksin elama Jaapanisse Kyotosse ilma ühegi plaani või eesmärgita. Läksin lihtsalt sisetunde järgi, elasin lokaalselt, rahulikus elutempos ja vaatasin, mida elu pakub. See oli üks parimaid kogemusi minu senises elus.

Kirjelda omaenda moemaitset/stiili kolme… Ei, siiski viie sõnaga.

Konkreetsed vormid, vaoshoitud värvipalett, funktsionaalne.

Viimane pilt, mille oma telefoniga tegid?

Just ilmutusest kättesaadud slaidifilm.

 

HIGH 5 on artiklisari, kus võtame luubi alla meile parimas mõttes silma jäänud inimesed – nii kodu- kui ka välismaalt – ning proovime viie lühikese küsimusega nende elu ja tegemiste tagamaid laiema publikuni tuua.

Sarnased artiklid

Kommentaarid