HIGH 5: Kätriin Huttunen

Kätriin Ivo Nikkolo uue kollektsiooni pildistamisel.

Foto: Kertin Vasser

Tahaksin väga loota, et Kätriin Huttuneni nimi ei ole Portaili lugejale võõras. Siiski, kui keegi teeb temaga täna Portaili vahendusel tutvust, siis olgu öeldud, et Kätriin on noor ja inspireeriv Taanis elav eestlanna, kes töötab Saxo pangas investeerimisplatvormide user interface disainerina ning õpib rahvusvahelist äri ja poliitikat Copenhagen Business Schoolis. Selle kõrvalt on Kätriin pikalt tegelenud sotsiaalmeedia ja moeturundusega ning tegeleb finantside ja turundusega taimejoogi start-up’is EIMU.

Võtsime tegusa ning mis seal salata – alati maitseka – Kätriini ette meiegi, et uurida temalt nii tema unistuste kui loomulikult Kopenhaageni kohta.

Kätriin, milline on sinu hommikurutiin?

Hommikurutiin oleneb sellest, kui hilja ma ärkan. On kaks varianti: kas võtan kaks tundi, vaatan sarja, teen end korda, naudin kohvi ja teen korraliku hommikusöögi. Või teen kõike maksimaalselt 20 minutiga – võtan kohvi kaasa, unustan meigi ja jooksen viimasel minutil tööle/loengusse. Ma olen pigem õhtuinimene, mulle meeldib klassikaline Taani hygge, kus küünlad põlevad ja saan rahulikult keskenduda.

Kuidas teenisid oma esimese palga?

Esimene palga sain lapsena reklaamimodellinduses, sain saadud palga eest rulluisud ja töö tegemine tundus maailma lahedaim asi – siiamaani on. Esimene päris „kuupalk“ oli 15-aastaselt Pocopay makserakenduse turunduskonsultandina, et jõuda noorema sihtrühmani ja arendada nende sotsiaalmeediat. Vahva võimalus juba noorena pangasarnases asutuses töötada. See mõjutas kindlasti ka hilisemaid valikuid elus.

Ärkad ja sul ei ole sel päeval ühtegi kohustust. Mida teed?

Mul ei ole selliseid päevi juhuslikult, ülikool ja erinevad tööd on hõlmanud kõik mu nädalavahetused, mille vastu mul pole midagi. Hiljuti tekitasin endale just selle võimaluse: otsustasime elukaaslasega, et lähme kaheks nädalaks Madeirale, ignoreerime kõiki kohustusi, võtame kaasa head raamatud ja käime palju mägedes matkamas. See ongi ideaalne aeg – olla looduses, mil kohustustele hetkekski ei mõtle.

Nimeta kolm lemmikkohta Kopenhaagenis.

Kindlasti kõige ägedam on teekond kesklinnast Charlottenlundi, mis on Kopenhaageni eeslinn, French Riviera vaibiga. Seal kõrval on Dyrehaven, lõputult loodust ja tuhandeid hirvi, kes seal vabalt ringi jalutavad. Lemmikmuuseum, mida soovitan kõigil külastada, on Ny Carlsberg Glyptotek. Seal on imeilus talveaed ja kombineeritud maailm antiikse Egiptuse, Rooma ja Kreeka kunstiga, mille kõrval ilutsevad 19. sajandi prantsuse kunst ja impressionistid. Kolmas lemmikasi Kopenhaagenis on kanalite ääres jalutamine ja sealse ägeda arhitektuuri vaatamine, millest ma vist iial ei väsi – leidub kõike klassikast kuni kaasaegsete Taani arhitektideni.

Millest unistad täna?

Imelik öelda, aga mu unistused on kõik täide läinud ja ma elangi oma unistuste elu, mul ei ole midagi elust puudu. Ainus väike unistus on veel elutoas seinast seinani ulatuv isiklik raamatukogu, aga see koguneb mul veel kindlasti elu jooksul!

Sarnased artiklid

Kommentaarid