HIGH 5: Fredi

Foto: Erakogu

Möödunud nädala reedel avaldasid Eesti Laul 2020 finaali esikolmikust tuttav Fredi ning pop-funk kollektiiv Gram-Of-Fun päikeselise ühisloo „LA”. Sellega seoses otsustasime pihtide vahele võtta Fredi (kodanikunimega Frederik Küüts) ning uurida temalt nii LA kui ka meie oma Eesti kohta.

Kas sa LA-s oled käinud?

Ma ei ole kahjuks kunagi LA-s käinud. Minu USA kogemus piirdub 2012. aasta roadtrip’iga Chicagost Floridasse ja tagasi. West-Coast seega täiesti avastamata. 

Keda sa imetled?

Imetlen heasüdamlikke inimesi, kes teevad hästi seda, mis neile enim meeldib, ning on selles edukad. 

Viimane sari, mida binge-watch’isid?

Vaatan hetkel Netflixist vaheldumisi olenevalt tujust sarju „Stranger Things” ja „The Midnight Gospel”. 

Kes on kõige fun’im Gram-Of-Fun’ist?

Gram-Of-Fun on tervikuna üks äraütlemata fun seltskond, aga Phil peab selle kõige fun’ima liikme tiitli saama. Ma olen seda talle ka korduvalt öelnud – hindan tema üleüldist kerget hoiakut elu suhtes. Üleprahi huumorisoon, hea maitse ja üleüldine heatahtlikkus teevad temast ülituusa tüübi, kellega asju ajada. 

Ning lõpetuseks. Kolm kohta Eestis, mida kõik peavad sel suvel külastama?

Alustaks Pärnuga – Pärnut ei nimetata ilmaasjata suvepealinnaks. Minu gümna-aastad möödusid Pärnus ja imestasin iga suvi aina uuesti, kui eriilmeline võib üks linn eri aastaaegadel olla. Suvi toob Pärnus esile mingi sõnul seletamatu maagia. 10/10. 

Teiseks võiks kindlasti mõnel saarel ära käia. Saaremaa ja Hiiumaa on ideaalse suurusega, et neile mõne päevaga ring peale teha. Neid imetabaseid peidukaid leidub palju. Peaks ehk isegi selle tripi veel sel suvel ette võtma. 

Kolmandaga veits keeruline. Ma ise olen küllaltki turvaliselt peamiselt maakodu, pealinna ja teiste suuremate linnade vahel tiirutanud. Eestis on neid peidetud aardeid palju. Minu soovitus oleks valida mõni oma lemmikartist, vaadata tema live-kuupäevi ning minna mõnele oma lemmikartisti live’le kohta, kus sa pole kas ammu või kunagi käinud. Võiksin eeldada, et üllatud. Loodetavasti meeldivalt. Head avastamist! 

Kuula Fredi ja Gram-Of-Fun suvemaigulist lugu „LA” siit.

 

HIGH 5 on artiklisari, kus võtame luubi alla meile parimas mõttes silma jäänud inimesed – nii kodu- kui ka välismaalt – ning proovime viie lühikese küsimusega nende elu ja tegemiste tagamaid laiema publikuni tuua.

Sarnased artiklid

Kommentaarid