HIGH 5: ELLIP

Foto: facebook.com/ellipsing

Kui laulja ja laulukirjutaja ELLIP ilmus Eesti muusikamaastikule, rõõmustasime, sest just sellist ampsu elektroonilist jazz’i, souli ja popi olime igatsenud. Just nii tutvustas Pille-Riin Karro, artistinimega ELLIP, eelmisel kevadel meile ka oma uut albumit, mida inspireerisid jazz’i ja souli mahedus ja meloodiad, hip-hop’ile omased rütmid, esiletungivad bassiliinid ja elektroonilised kõlad. Täna avame viie tempoka küsimusega ELLIPi suveaja lemmikuid ja muusikuks olemist. 

Sinu suviste pühapäevade lemmiktegevus? 

Pühapäevad on suvel sada protsenti soft landing’u päralt. Kindlad komponendid (mitte ilmtingimata selles järjekorras) on film diivanil, cheat day toit, olla looduses, jalutada, nädala toidu poodluskäik – siis tuleb esmaspäeva haamer tunduvalt pehmema löögiga!

Mida tahad avada muusika abil? 

Iseennast.

Millise moeeseme viimati endale ostsid?

Meeste allahinnatud neoonkollase pusa, millel peal filmi „Superbad“ kaks tegelast. Parimad kulutatud 6 eurot sellel aasta. Epic moeese – sobib nii koju soft landing’u pühapäevaks kui tänavale musta pintsaku alla ja lahedate tossudega.

Kuidas lõhnab sinu ideaalne päev?

Kohv, sirelid (või teised hästi lõhnavad lilled), hetk peale vihma, lämbe stuudio – nende kombo.

Oled öelnud, et enne oma sooloprojekti takistas sind lauljana lavalaudadele astumises enesekriitika. Sinu nõuanne kõigile, kes endas kahtlevad ja sahtlisse kirjutavad? 

Võtke ennast kokku (reaalselt nii palju ongi vaja) ja hakake oma elu elama täpselt nii, nagu teie olete seda ette kujutanud (nii oma andes kui ka igapäevaelus). See, mida teised arvavad, kõlab rohkem nagu nende probleem, mitte teie oma. Teie erilisus ja vajalikkus peitubki teie enda täielikus vabaduses oma kunstis!

ELLIP esineb 27. augustil Jazzkaare raames Fotografiskas. Lauljatariga liituvad laval saksofonist Mairo Marjamaa, bassist Siim Avango ning trummar Kaspar Kalluste.

 

HIGH 5 on artiklisari, kus võtame luubi alla meile parimas mõttes silma jäänud inimesed – nii kodu- kui ka välismaalt – ning proovime viie lühikese küsimusega nende elu ja tegemiste tagamaid laiema publikuni tuua.

Sarnased artiklid

Kommentaarid