Helmi Arraku “All of Them Faces” Stella Soomlaisi stuudios

Foto: Pressifoto

1. juulist on Stella Soomlaisi stuudios avatud Helmi Arraku isikunäitus “All of Them Faces”. Näitusel on eksponeeritud maalid ja joonistused aastatest 2019-2021.

Uue näituse tarbeks on Helmi portreteerinud talle omase visandliku kergusega loomingulisi ja sageli just androgüünseid karaktereid. Muuhulgas leiab Stella Soomlaisi stuudio seintelt muusikud Zumi Rosowi ning Marianne Faithfulli, filmikunstnik Harmony Korine ja fotograaf Luo Yangi.

Marie Pullerits kirjeldab tema töid järgnevalt: “Unistamise-unelemise meeleolu kandvad segatehnikas portreed on oma pilgud suunanud kaugustesse, androgüünsed figuurid hoiavad eneses nii tugevust kui habrast delikaatsust. Pastelsed toonid põimuvad julge dünaamilise grunge-vaibiga. Helmi portreemaalide unelisus mõjub kõige muu kui naiivsena – täna võib unistamises näha omamoodi imetlust väärivat julgust.”

Helmi Arrak (sünd. 1988) on illustraator ja kunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis maalikunsti eriala ning Tartu Kõrgemas Kunstikoolis mööblidisaini eriala. Loonud illustratsioone kultuurilehele Müürileht ning albumikujundusi ansamblile Miljardid, Anna Kaneelina ja Erki Pärnoja. Igapäevaselt töötab Helmi Eesti Noorsooteatris.

Helmi Arraku näitus “All of Them Faces” jääb Stella Soomlaisi stuudios avatuks kuni 07.08.21.

Sarnased artiklid

Kommentaarid