Happeline koorimine, õudusunenägudeta

Happeliste näokoorimiste kohta on levimas omajagu müüte ja kindlasti ei ole ükski neist mõjusam, meisse juurutatum kui sarjas „Seks ja linn” Samanthaga juhtunu. Õnneks on aega läinud parajal määral mööda ja täna saab oma nahka turgutada ka hapetega, mis kohe kindlasti kasutamise järel musta loori kandmist ei nõua.

„Ei ole kahtluski, et sõnapaar „happeline koorimine” võib olla natuke hirmutav,” sõnab holistilise kosmeetikabrändi Supermood esindaja Eestis Reelika Selirand. „Kuid tänaseks on tegemist väga turvalise näohooldusega, milles kasutatakse peamiselt alfa-hüdroksühappeid (AHA-d) ehk lahja kontsentratsiooniga puuvilja- ja piimhappeid, ning seda hooldust saab hõlpsasti ka ise kodus teha.”

Hirmuvaba happekoorimine, omaenda kodus

Ideaalne toode taoliseks koduseks protseduuriks on Supermoodi Youth Glo sarja kuuluv Luxury Peel. See on AHA-hapete ja puuviljaekstraktidega tugevatoimeline kooriv kreem, mis koorib nahka ning samas stimuleerib naharakkude uuenemist, et uus ja särav nahk saaks esile tulla. Ja see kõlab ju vägagi hästi? Peamised koostisosad Supermoodi Youth Glo sarja toodetes on greibi- ja õunaekstraktid, mis sisaldavad looduslikke puuviljahappeid. Luxury Peel koorivas kreemis olev Matki oa ekstrakt sisaldab aga ka retinooli, biotiini ja glutatiooni. Võõra nimega glutatioon on tegelikult kõige olulisem antioksüdant, mille kontsentratsioon kehas vananedes väheneb ning seetõttu on see vananemisilmingutega võitlemisel parimaid koostisaineid.

Reelika toonitab, et Luxury Peel kreemi esimest korda kasutades on soovitatav olla ettevaatlik ja hoida kreemi nahal vaid 60 sekundit. „Edaspidi, kui nahk on koorimisega harjunud, võib toodet hoida nahal 5–10 minutit ning seejärel veega maha loputada,” lisab ta. „Kindlasti märkate, et peale koorimist nahk punetab. See on täiesti normaalne reaktsioon ning punetus kaob mõne aja möödudes, kindlasti kiiremini kui „Seksi ja linna” sarjas.” Supermoodi koorivat kreemi eristab näiteks happega tehtavatest salongihooldustest see, et koduse protseduuri järel võid jätkata igapäevaste tegevustega ning ei ole keelatud samal päeval näiteks sportida, mida võib salongihoolduste puhul esineda. Kellel aga peale näonaha koorimist eriliselt kiire või ootab ees näiteks tähtis kohting, neil soovitab Reelika võtta kõrvale ka Supermoodi Youth Glo Babyface näomaski, mis eraldiseisvalt kasutades turgutab jõuliselt väsinud nahka ning toob näole noorusliku sära, kuid Luxury Peeli järel rahustab nahka ning muudab selle tõesti pehmeks ja siledaks nagu beebil.

Koorijal ja koorijal on ka eetiline vahe

Üks asi on koorijas või koorivas kreemis sisalduvad happed, mis teevadki näohoolduse juures ära põhilise töö. Teine lugu on aga sellega, kas eelistada koorijat või koorivat kreemi – ja siin ulatub diskussioon juba kaugemale. „Nimelt on paljude tänapäeva koorijate koostises mikroterakesed, mis on põhimõtteliselt hästi pisikesed plastiosakesed, mis koorivad küll tõhusalt nahka, kuid millel on keskkonnale hävitav mõju,” selgitab Reelika. „Rootsis on näiteks sellised koorijad juba keelatud ning sama teed on minemas ka Soome, sest need plastosakesed ei lagune looduses.” Seetõttu on ka Supermood algusest peale tootnud Luxury Peel koorivat näokreemi, mis sisaldab AHA-happeid ja puuviljaekstrakte, mis omakorda sisaldavad looduslikke puuviljahappeid, mis koorivad tõhusalt nahka ning samas soosivad ka naharakkude uuenemist, sisaldamata sealjuures killukestki plasti.

Kes aga on heatujuline Supermood?

Kes Supermoodi taustalooga ehk kursis ei ole, siis see on Soomest pärit holistiline kosmeetikabränd, kus iga detail on loodud, pidades silmas selliseid väärtusi nagu keskkonnasõbralikkus, eetilisus ja puhtus. Supermoodi asutajaks on tuntud soomlanna Anne Kukkohovi, kes enne Supermoodi loomist töötas mitmel tunnustust väärt ametikohal, sealhulgas pidas ka modelliametit. Just tänu viimasele puutus Anne tihti kokku moe- ja ilumaailmaga ning imestas, miks ei eksisteeri sellist brändi, kus lähenetaks ilule holistilisest vaatenurgast. Nii võttis ettevõtlik naine kätte ning lõi ise sellise ilubrändi. Olgu ka lisatud, et lisaks looduslikele kosmeetikatoodetele on Supermoodi tootevalikus oluline osa söödavatel ja terapeutilistel toodetel.

Supermoodi holistilised kosmeetikatooted on Eestis müügil Tallinna Kaubamajas, Decorise showroom’is ja veebipoes decoris.ee, samuti Glow Beauty stuudios ning peatselt ka veebipoes loverte.com.

Kui Supermoodi Youth Glo sarja kuuluv Luxury Peel kooriv kreem kõlab sellisena, mida sooviksid isegi rõõmuga järele proovida, siis suundu Portaili Facebooki-lehele, kus toimub üks magus Supermoodi Youth Glo sarja LOOSIMINE!

*Artikkel on valminud koostöös Supermoodiga.

Kommentaarid