FOTOSEERIA: Katrin Aasmaa „VELTA” Kertin Vasseri silmade läbi

FOTOSEERIA: Katrin Aasmaa „VELTA” Kertin Vasseri silmade läbi

Foto: Kertin Vasser

Tänavusel ERKI Moeshow’l jäi kõige eredamalt meelde ning tekitas meie teada ka eelžüriis enim kõneainet Katrin Aasmaa loodud kollektsioon „VELTA”. Tegu on noore disaineri Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuse lõputööna valminud autorikollektsiooniga.

Katrini enda sõnul on „VELTA” justkui jutustuste kogumik, mis ainest saanud 90ndate Mustamäe paneelmaja korterist. „Inspiratsioon pärineb peamiselt vanatädi Velta kodust ning minu lapsepõlvest,” ütleb Katrin. Juba peale vaadates on näha, et kollektsiooni kompositsioonid on läbimõeldud ning detailirohked, slaavilikust esteetikast läbi imbunud ning kõnnivad õhkõrnal maitsekuse ja maitsetuse piiril. 

„Mulle meenuvad kristallkausid kommidega, kuldservadega nõud ja klaasid, köögilaual olev lilleline-ruuduline pleekinud toonides vakstu, perfektselt kompositsiooni sätitud nukud oma sokkide ja lehvidega, uinuv vanaema, rullid peas,” meenutab Katrin. Nii ongi osa vakstute mustritest viidud digiprinti, kristallkausse jäljendavad silikoonitud vormid on omakorda rõivastel kaunistusteks. Kuldsed servad rändasid lõikeservadeks ja taskukantideks ning kandikud laual lillede ja kommidega pani Katrin kaunistama oma meesmodellide päid. 

Nii, nagu „VELTA” kollektsioon ise, näitab ka spetsiaalselt Kertin Vasseriga valminud fotoseeria erinevaid tegemisi igapäevaelust ning avab igaühes peituvat ajastutruud situatsioonikoomikat. Portailil on au kõnealune fotoseeria täies mahus meie veergudel ka avaldada, sest meie meelest peab nii ägedat asja nägema võimalikult palju silmapaare. Nautigem allolevast galeriist!

SaveSave

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid