FOTOD: Tiina Talumehe dialoog meie aja naisega

FOTOD: Tiina Talumehe dialoog meie aja naisega

Foto: Tiina Talumees Moestuudio

Selle aja hõng on täitsa iselaadi ja kõik nüüd on hoopis teistmoodi. Sellist enne pole olnud. Tunded on vastakad. Mõtted on laiali. Kes on tänase aja naine? Tiina Talumehe arvates on ta kergelt planeeriv, õrnalt emotsioneeriv kaunishing, kelle vaade maailmale läbi ratsionaalsuse prisma peegeldab ikka õrnalt tagasi sügavaid südamesoovide murdunud kiiri. Just sellisele naisele lõi Tiina Talumees Moemaja kollektsiooni „Hetk“. 

„Selle sügise kollektsioon ei ole kergelt sündinud. Läbi tohutute analüüside ja kaalutluste, katsetuste ja avastuste on tulnud teha raskeid valikuid ja otsuseid,“ nendib Tiina Talumees. „Kõikide nende muudatuste keskel, on mul aga tõesti suur rõõm, et aina enam hindab naine täna just neid väärtusi, mille eest minu bränd alati seisnud on.“ Liigsete dekoratsioonideta, siiski feminiinset joont rõhutava kollektsiooni materjalid on suures enamuses toodetud ja prinditud maalilise Como järve ääres. Kollektsiooniks on Tiina disaininud viiekümnendatest inspireeritud kangamustrid, mis prinditud luksuslikule kehaembavale siidžakardile ja õhkõrnale villakreppšifoonile. Vill, kerge sädelusega viskoostrikotaaž ja igihaljas teksakangas ehitud hea rätsepatööga ning vormitud klassikalisteks ajas kestvateks kleitideks, püksteks ja mantliteks. Värvimäng toimub puudriroosa, beeži ja musta kontrastidega. Meeldejäävalt kohtuvad smaragdroheline, sinepikollane ja oberžiinililla päikeseloojangu oranžiga.

Tiina lisab, et „Hetk“ on kollektsioon, mis kehastab paljuski antud hetke olusid ja aja vaimu olla vastutustundlik ning analüüsiv oma igapäevastes valikutes. Liigselt edvistamata räägib ta loo targast ostlejast, kes hindab materjali väärtust ja Eesti oma inimeste oskustööd. Naisest, kes unistab ilust, headusest ja harmooniast, uue kanga puudutuse elevusest ja pehmest kroogete mängust oma pihal.

Nagu kõik eelnevad kollektsioonid on ka siin iga toode hingega tehtud, läbi mõeldud ning kannab käsitöö oskusi ja erilisi väärtusi. Need kleidid ja kostüümid ei oota erilist sündmust ega tähtpäeva. Need saab selga panna kohe täna ja nautida igapäeva hellitavas kvaliteedis.

Vaata fotosid Tiina Talumehe värskest kollektsioonist allolevast galeriist!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid