FOTOD: Põhjala tehase moestuudiod võõrustasid moehuvilisi

FOTOD: Põhjala tehase moestuudiod võõrustasid moehuvilisi

Foto: Kalev Lilleorg

2018. aastal endises Eesti Kummitööstuse tehases tegutsema hakanud Põhjala tehases on tänaseks end sisse seadnud ligi 100 stuudiot, millest omakorda 12 täidavad nimekad kodumaised moeloojad ja ehtekunstnikud. Käesoleva nädala esmaspäeval kogunesid moemaanid kontseptuaalse üritustesarja „Põhjala moodi” avaüritusele, et selle loomingulise kollektiiviga lähemalt tutvuda.

Põhjala tehase ühe eestvedaja Liis Serki sõnul tekkis moekogukond Põhjala tehasesse loomulikult. „Kuigi Eesti disaini käekäik on meile oluline, ei võtnud me tehast arendades konkreetset suunda, kus oleksime keskendunud ainult rõiva- ja ehtedisaineritele,” räägib Serk. „Need moeloojad on siia erineval ajal ise jõudnud – loomulikul teel. Ühel hetkel lihtsalt tõdesime, et kokku on saanud tõeliselt inspireeriv seltskond ja tekkinud omavaheline sünergia. Märkimist väärib seegi, et räägime siinkohal eranditult naisettevõtjatest, kelle lugu, looming ja stuudiod inspireerivad meid igapäevaselt ning kes väärivad eraldi tutvustust.”

Esimesel „Põhjala moodi” stuudiote tuuril tervitasid moehuvilisi Põhjala tehase residentidest kodumaised disainerbrändid Anna Viik, August, Ennos, KÄT, Marit Ilison ja Sigrid Kuusk. BOTIK baaris tervitusjookidega alanud õhtu lõppes omakorda kosutava õhtusöögiga Kopli Köögis, mis andis suurepärase võimaluse iga disaineriga lähemalt tutvuda ja inspiratsiooni jagada.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid