EKSKLUSIIVNE INTERJVUU: Lindexi parima disainiidee konkursi võitja Evelin Kägo

Evelin Kägo

Foto: Lindex

Eile teatasime suurepärasest uudisest, et Lindexi tänavuse parima disainiidee konkursi võitjaks ja sellega ühtlasi ka uue „Tomorrow” kollektsiooni loojaks on eestlanna Evelin Kägo. Heade uudiste lainel jätkame ka täna, sest Portailil õnnestus Tartust pärit Evelini tema kollektsiooni teemal intervjueerida.

Evelin, räägi, mis tunne on olla Lindexi parima disainiidee võtja?

Lindexi auhinna saamine on imeline tunnustus alustavale disainerile, eriti seetõttu, et see tuleb nii edukalt ja tuntud moefirmalt. See auhind andis mulle suurepärase võimaluse töötada enda disainiideega suuremas mastaabis koos suurepärase meeskonnaga. Ma olen väga õnnelik, elevil ja tänulik Lindexile selle suurepärast võimaluse ja kogemuse eest.

Me oleme sinu kollektsioonist juba näinud silmapaistvaid fotosid, aga räägi meile sellest lähemalt.

Minu kollektsiooni aluseks on värvid, mis on teineteise naabrid, ja mängitud on sellega, kuidas need üksteist mõjutavad. Põnevuse lisamiseks on kollektsioonis kasutatud ka läbipaistvat kangast, mida kandes tekivad kahe riidekihi vahel ootamatud efektid. Tänu kandja liikumisele tekivad riiete liikumisest põnevad mustrid ning riiete värvid muutuvad pidevalt. Seega saadab kollektsiooni idee riietest, mille välimus kogu aeg muutub nii kandja kui ka teiste liikumisest olenevalt – eri nurkade alt näivad riided alati veidi teistsugused.

Pidid muutma kontseptuaalse idee kantavamaks kiirmoeks – kas see oli ka raske väljakutse?

Peamine väljakutse kollektsiooni muutmisel oli see, et pidin uuesti välja mõtlema ja lihtsustama rõivaste siluetid. Läbipaistev riidekiht muutus lõpuks kollektsiooni eraldi esemeks, et tarbijal oleks võimalik rohkem rõivaga mängida ja anda oma rõivakomplektile põnevam välimus.

Kust sa inspiratsiooni ammutad?

Mulle meeldib mõelda eri kangaste omavahelistest suhetest ning kasutada vastandeid tekstiilis ja materjalis. Samuti meeldib mulle kombineerida erinevaid tehnikaid, et luua midagi uuenduslikku ja värsket.

Kuidas sa soovitaksid „Tomorrow” kollektsiooni kanda?

Kollektsioonis on palju erinevaid materjale, värvilahendusi ja lõikeid. Kõik esemed on tegelikult kergelt kokkusobitatavad nii varasemalt mainitud läbipaistva kleidiga kui ka ilma selleta – see kleit sobiks väga hästi mõne teise, näiteks kootud kleidi või siis pluusi ja pükste peale, luues väga huvitavaid värvikombinatsioone. Jakk sobib samuti hästi kokku kootud kleidiga või siis pükste ja pluusiga, seega mänguruumi jagub igaühele.

Keda näed enda loomingut kandmas?

Minu loomingut kanna enesekindel inimene. Ta ei karda silma paista ning talle meeldivad huvitava kontseptsiooni ja modernse välimusega riided, millel on omakorda ka naiselik külg.

Saime teada, et resideerud hetkel hoopiski Mehhikos. Mis on sinu plaanid ja ideed tulevikuks?

Ma töötan hetkel enda moedisainifirma loomise kallal ning näen ennast tulevikus juhtimas edukat rahvusvahelist moebrändi, mis baseerubki näiteks Mehhikos.

„Tomorrow” kollektsioon jõuab müügile 10. veebruaril valitud Lindexi kauplustesse Rootsis, Norras, Suurbritannias, Tšehhis, Slovakkias ja veebilehel lindex.com. Lisaks jõuab “Tomorrow” kollektsioon esimest korda müügile ka Lindexi De La Gardie kauplusesse Tallinnas.

Sarnased artiklid

Kommentaarid