Tänavuse Lindexi parima disainiidee konkursi võitis eestlanna

Tänavuse Lindexi parima disainiidee konkursi võitis eestlanna

Foto: Lindex

Tänast päeva alustame eriliselt rõõmustavate uudistega, sest Lindexi moebrändi peakontorist on meieni jõudnud teated, et Lindexi tänavuse parima disainiidee konkursi on võitnud eestlanna Evelin Kägo. Võit tähendab ühtlasi ka seda, et antud kollektsioon valmib koostöös Rootsis asuva maineka Boråsi tekstiilikooliga ja jõuab „Tomorrow” kollektsiooni nime all müügile Lindexi kauplustesse ja veebipoodi.

„Lindexi parima disainiidee konkursi võitmine on tõeliselt fantastiline, sest see annab mulle võimaluse tegeleda moeloominguga suuremas mastaabis ja tutvustada oma tööd laiemale publikule,” räägib võitja Evelin Kägo. Ta lisab, et tema loodud kollektsiooni fookuses on kootud ja trükitud kangaste kokkusobitamine ning ka jälgimine, kuidas värvid üksteist mõjutavad. „See on visuaalselt energiline ja külluslik kollektsioon, mis balansseerib peenetundeliselt tekstuursete ja läbipaistvate pindade vahel. Üldmuljelt on see kindlasti pigem eksperimentaalne, kunstipärane ja värvikirev, kuid kollektsiooni kõiki unikaalseid esemeid saab omavahel edukalt kombineerida või kanda soovi korral ka eraldi,” tutvustab disainer.

„Tomorrow” kollektsiooni kontseptsioon sai alguse rohkem kui viis aastat tagasi, kui Lindex alustas koostööd Boråsi tekstiilikooliga, kus saab omandada kõrgharidust tekstiili ja disaini erialadel. Sellest ajast alates on Lindex toetanud kooli erialasid laialdase teabega moedisaini vallas, professionaalsete kogemustega jaemüügi alal ning on ka tekstiilikooli iga-aastase lõpukollektsioonide moeetenduse peasponsor, toetades parimat lõpukollektsiooni 50 000 Rootsi krooni suuruse stipendiumi ja võimalusega luua koostöös Lindexiga ainulaadne moekollektsioon. Evelin Kägo kollektsioon on järjekorras juba kolmas „Tomorrow” kollektsioon, mis antud konkursi tulemusena Lindexis müügile jõuab.

Hea uudis on ka see, et kui varasemalt on eestlased saanud „Tomorrow” kollektsiooni soetada ainult Lindexi veebipoe vahendusel, siis juba 10. veebruaril jõuab kollektsioon esimest korda müügile ka Lindexi De La Gardie kauplusesse Tallinnas.

Lisaks Eestile jõuab Evelin Kägo disainitud kollektsioon „Tomorrow” müügile valitud Lindexi kauplustesse Rootsis, Norras, Suurbritannias, Tšehhis, Slovakkias ja veebilehel lindex.com.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid