Eesti disaini rändnäitus jõuab aastavahetuseks Pariisi

Foto: Kelpman Textile

7. detsembril avatakse Pariisis maalilise Seine’i kaldal vanadest dokkidest ümber ehitatud kultuurikeskuses (La Cité de la Mode et du Design) pooleteiseks kuuks Eesti disaini tutvustav rändnäitus „Size Doesn’t Matterˮ.

Eesti Disainerite Liit töötas 2014. aastal välja kontseptsiooni Eesti disaini välisriikides tutvustamiseks ning see sai nimeks „Size Doesn’t Matterˮ. Antud nimetus vastandab riigi väiksust disainerite ning nende saavutuste rohkusele. Näitusel esitletu koosneb kõrge kvaliteediga väikesetiraažilistest toodetest, autoridisaini parimatest paladest ning uutest uuenduslikest tööstustoodetest.

Tänavu sisaldab „Size Doesn’t Matterˮ näituse väljapanek peamiselt kodu sisustamisega seotud tooteid ja moeaksessuaare. Esindatud on üle 50 disaineri, kelle hulgas on nii teenekaid kui ka äsja kooli lõpetanud lootustandvaid noori loomeinimesi, kes on auhindu pälvinud nii Eestis kui ka välismaal. Seekordne kollektsioon on põhjamaiselt karge – iseloomulik on ajatu minimalistlik stiil, naturaalsed ja kvaliteetsed materjalid, leidlikud lahendused ning huumor.

Väljapaneku kuraatori Ilona Gurjanova sõnul loodab Eesti Disainerite Liit välisnäituste kaudu hoogustada kultuurivahetust, tutvustada Eesti kui kiiresti areneva disainimaa saavutusi ning luua Eesti tootedisaineritele võimalusi rahvusvahelisele areenile jõudmiseks. Eelnevalt on ekspositsiooni olnud võimalik näha Brüsselis, Tallinnas, Viinis, Stockholmis, Caenis ja Londonis.

Näitus „Size Doesn’t Matterˮ on pühendatud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele ning Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Näitus on avatud 8. detsembrist 2017 kuni 21. jaanuarini 2018. Jõuludeni tegutseb näituse juures ka Eesti Disaini Maja hüpikpood.

Sarnased artiklid

Kommentaarid