Eesti disaini ulatuslik ülevaatenäitus Londonis

Foto: OOT-OOT Studio

Käesoleva nädala neljapäevast on Londoni disainifestivali raames avatud Eesti disaini ülevaatenäitus „Size Doesn’t Matter”. Kuigi Eesti disaini väljapanekutega on Londonis väljas oldud varemgi, on seekordne Oxo Toweri jalami galeriis avatav näitus kindlasti kõige ülevaatlikum.

Eesti Disainerite Liit on välja töötanud Eesti disaini tutvustamiseks välisriikides rändnäituse kontseptsiooni „Size Doesn’t Matter”, mis vastandab maa väiksust disainerite ning saavutuste rohkusega. Sõnumiga „väike maa, aga palju talente” tutvustatakse eesti disaini kollektsiooni, mis koosneb kõrge kvaliteediga väikese tiraažiga esemetest ning uutest innovaatilistest tööstustoodetest. Antud näituse väljapanek sisaldab sisustustooteid, rattaid, moeaksessuaare ning näiteid e-riigile iseloomulikest toodetest. Esindatud on ligi 60 kodumaist disainerit, kelle hulgas on nii teenekaid kui ka äsja kooli lõpetanud lootustandvaid noori loomeinimesi. Näituse esemed on põhjamaiselt karged ning neile on iseloomulik minimalistlik stiil, naturaalsed materjalid, leidlikud lahendused, aga ka killuke huumorit.

Eesti Disainerite Liidu presidendi ning näituse idee autori Ilona Gurjanova sõnul loodab Eesti Disainerite Liit välisnäituste kaudu hoogustada kultuurivahetust ja disainiturismi, tutvustada Eestit kui kiiresti arenevat disainimaad ning luua disaineritele võimalusi rahvusvahelisele areenile jõudmiseks ja disainikaubanduseks. Eelnevalt on ekspositsiooni olnud võimalik näha Brüsselis, Tallinnas, Viinis, Stockholmis ja Caenis. Järgmised sihtkohad on Pariis ja Berliin.

Londonis avataval näitusel on väljas selliste disainerite tööd nagu Matti Õunapuu, Stella Soomlais, Johanna Tammsalu, Maria Sidorenko, Jaanus Tamme, Urmas Lüüs, Kairi Kuuskor, Janno Nõu, Mare Kelpman, Indrek Narusk, Piret Loog, Karl Annus, Mihkel Mäll, Mihkel-Emil Mikk, Mihkel Güsson, Egert Uibo, Sofia Hallik, Tanel Veenre, Monika Järg, Karmen Saat, Raili Keiv, Toivo Raidmets, Kärt Summatavet, Mait Summatavet, Andres Labi, Tarmo Luisk, Mihkel Masso, Maile Grünberg, Reet Aus, Sille Sikmann, Tõnis Vellama, Elmet Treier jt. 

24. septembrini avatud näitus on pühendatud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele ning Eesti Vabariigi 100. aastapäevale.

SaveSave

SaveSaveSaveSave

SaveSave

Sarnased artiklid

Kommentaarid