Duo Ruudul ilmus videosingel “Noore kuu tervitamine”

Foto: Ako Lehemets

Täna ilmus Duo Ruudul oodatud uus lugu “Noore kuu tervitamine”, mis on muuhulgas püütud ka videopilti. Tegu on Eesti pärimusest inspireeritud loitsuga, mis on maitsekalt segatud mahedate vokaalide ja mahlaste kandlesaundidega.

“Noore kuu tervitamine” on Duo Ruudu esimene singel suve hakul ilmuvalt lühialbumilt “Kulla kerguseks”. Loo salvestas ning viimase lihvi andis tunnustatud Portugali helirežissöör José Diogo Neves ning video võttis Manufaktuuri hoone sammastega saalis üles Ako Lehemets, keda seob Duo Ruuduga ka varasem edukas koostöö. 

Tulevasele albumile on erinevaid teid pidi jõudmas mitu tervendava toimega lugu. Nii ka loits “Noore kuu tervitamine”, mis on sündinud vahetult enne pöördeliste sündmuste algust maailmas eelmisel aastal. “Hoidku need lood siis kuulajal meele rõõmsana ja keha tervena”, selgitavad noored muusikud.

Duo Ruut on Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebasest koosnev duo, mis musitseerib ühel kandlel. Kandlest on koosseisu jaoks saanud tühi leht, mis annab palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid, kuid nii ongi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedal täis. Koosseis on võrdlemisi lühikese tegutsemisaja jooksul jõudnud esinema muuhulgas valdkonna mainekaimatele festivalidele nagu Celtic Connections Glasgows või eksootiline Sharq Taronalari Festival Usbekistanis, aga ka näiteks minituurile Jaapanis. Ette on tulnud ka põnevaid koostöösid, näiteks eelmisel nädalal ilmunud NOËPi remix Duo Ruudu loost “Tuule sõnad”. Duo esikalbum “Tuule sõnad” pälvis Etnokulpidel 2020 Aasta Debüütalbumi tiitli ning Eesti Muusikaauhindadel 2021 nomineeriti see nii Aasta Debüütalbumi kui ka Aasta Etno/Folk albumi tiitlile.

Vaata uut videosinglit “Noore kuu tervitamine” siit:

Sarnased artiklid

Kommentaarid