Tallinna Loomeinkubaatori jõulueelne disainiturg Bazaar toimub tänavu juba kuuendat korda ning leiab aset laupäeval, 8. detsembril kell 11–18 Loomeinkubaatori ruumides neljal korrusel (Veerenni 24C, Tallinn). Bazaaril on kohal ligi 100 Eesti disainerit ja hulgaliselt moodi, ehteid, kodusisustust, looduskosmeetikat ja lastetooteid. Korraldajate sõnul soovib Bazaar külalistele pakkuda seekord tavapärasest teistsugust disainiturgu, kus üheks suunaks on outlet-müük ja eriti head pakkumised. Lisaks tegutsevad sel aastal turul erinevad ühepäevakohvikud, samuti on avatud Loomeinkubaatori stuudiod ja ateljeed. Lisainfo Facebookis.
Telliskivi Loomelinnak ootab üritusega „Loomingulised kingid Loomelinnakust” disainihuvilisi oma ostutänavale terve nädalavahetuse, nii 8. kui ka 9. detsembril. Lisaks Loomelinnaku kodupoodidele tervitavad disainiturul ostlejaid Helina Tilk, Lucky Laika, Helina Nelis, Ajakiri EMA, Masholand, Numami, Merle Kasonen Jewellery, Kiiks ja Knihv, Samana Crafts, Krõbevahvel, Veinivilla, White Crow Design, My Unicorn Pillow, Sviiter, Liisi Elken, Ann Nurga, Lysa, Tipitiri, Krantz ja paljud teised. Lisainfo Facebookis.
Ning kui suund juba nii ehk naa Kalamaja poole seatud saab, siis tasub läbi põigata ka EKA Jõuluturult. Eesti Kunstiakadeemia tudengite ja vilistlaste traditsiooniline jõuluturg toimub 9. detsembril kell 10–18 Eesti Kunstiakadeemia uues majas, aadressil Põhja puiestee 7 ning kõigil viiel korrusel. Lisaks disainile saab kohapeal kõhutäidet ja joogipoolist, samuti on avatud EKA pood, kust saad soetada ägedaid EKA sümboolikaga tooteid. Uuri lisa Facebookist.
Ahjaa, Portaili lugejatele pakub kindlasti huvi ka info, et laupäeval, 8. detsembril kohtuvad TALI disainipoes (üsnagi magusate hindadega) New Vintage by Kriss ehted ja Augusti rõivad. New Vintage by Kriss esitleb üritusel oma Kuldnõela kollektsiooni „Becoming Fierce” ja kõige uuemat ehteseeriat „Hexagon”. Sellel päeval on „Becoming Fierce” kollektsioon 10% ning „Hexagon” ja kõik teised NVbyK tooted 20% soodsamad. August esitleb värsket sügistalvist kollektsiooni ning ainult sel päeval saab seda soetada 20% soodsamalt. Liitu üritusega Facebookis.
Kes aga vajab alles tutvustamist, siis Axel Arigato on Rootsis 2014. aastal asutatud bränd, mille lõid Albin Johansson ja Max Svärdh. Bränd alustas jalatsitest, kuid kasvas kiiresti elustiilibrändiks tänu selgele disainikeelele ja kaasaegsele lähenemisele, kus rõhk on ajatutel põhiesemetel, mitte rangelt hooajatrendidel.
Brändi esteetikas kohtuvad Skandinaavia minimalism ja Jaapani disainitunnetus: fookuses on puhtad jooned, kvaliteetsed materjalid ja tasakaalus siluetid. Just see kombinatsioon on teinud brändist paljude igapäevase lemmiku – esemed on lihtsad, kuid viimistletud ning neid on kerge sobitada nii vabama kui ka veidi elegantsema garderoobiga. Ka brändi nimi kannab Jaapani mõjutust – “arigato” tähendab jaapani keeles “aitäh”.
Axel Arigato tootevaliku leiab Kaubamaja Kinga- ja Meestemaailmast.
Essentiel Antwerp sai alguse värviliste T-särkide minikollektsioonist, mille autoriteks olid Esfan Eghtessadi ja Inge Onsea. Kiiresti kasvas sellest välja terviklik moemärk ning peagi ka esimene butiik. Tänaseks on bränd rahvusvaheliselt tuntud oma julgelt kombineeritud värvipaleti, graafiliste mustrite ja mänguliste lõigete poolest, mis ei taotle provokatsiooni iseeneses, vaid pakuvad kandjale isikupärast ja vabamat eneseväljendust.
Meie silmis haakub moemärk huvitavalt Euroopa moelinnade mitmekesise pärandiga: Antwerpi kontseptuaalne mõtlemine kohtub siin rõõmsa, peaaegu popiliku esteetikaga, mis ei karda liialdada ega silma paista. Samas on brändi kollektsioonides selge struktuur ja kvaliteeditunnetus, mis hoiab visuaalse mängulisuse kantavana ka igapäevases kontekstis.
Tutvu Essentiel Antwerpi uusima kollektsiooniga galeriis!
Moemärk on saadaval Tallinna Kaubamaja Naistemaailmas ning Kaubamaja e-poes.