Disainiöö raames esitleti foto- ja videoprojekti “Kummardus”

Disainiöö raames esitleti foto- ja videoprojekti “Kummardus”

Foto: Riina Varol

Tallinn Design House esitles möödunud nädala Disainiöö raames foto- ja videoprojekti “Kummardus”. Esmaesitlusel tutvustas projekti loovjuht Piret Puppart, kuidas Eesti silmapaistvate disainerite loome on põimunud inspiratsiooniga loodusest ja mõjutatud traditsioonide pikaaegsest säilimisest. 

Eesti disainiloomingu juuri tutvustavas “Kummardus” projektis osales aasta jooskul ligi 100 Eesti disainerit, kelle käekiri ja looming on Eesti disainimaastiku maamärkideks ning kõnetab ka rahvusvahelisel skeenel. Pildijutustuse kontseptsiooni loomisel lähtuti Eesti silmapaistvate disainerite loome algupärast, mis on on otsesel või varjatul kujul põimunud inspiratsiooniga loodusest, mõjutatud traditsioonide pikaaegsest hoidmisest ning kohapealsete meistrite unikaalsest käsitööst.

Tallinn Design House’i poolt ellu kutsutud ja läbi kahe aasta väldanud Eesti disaini olemust tutvustav foto- ning videoprojekt “Kummardus” otsis kodumaise loomingu jäädvustamiseks üles siinse looduse maagilised hetked ja märgilised paigad. Projekti loovjuht Pirt Puppart selgitab: „Pildisessioonid toimusid läbi erinevate aastaaegade Eesti erinevates tähenduslikes paikades ning kaetud on maastik Saaremaast Sibulateeni. Aasta jooksul läbisime 26 suurt lokatsiooni. Lisaks disainile, siinsele floorale ja faunale, kummardab “Kummardus” ka meie ilma heitlikule ilule. Fotode kõrval loodi paralleelselt tervikliku aastaringi videolugu.“

„Projekti rahvusvaheline esmaesitlus toimub juba 11. detsembril Expo 2020 Dubai maailmanäitusel, kus kuu aja jooksul saab näha nii pildi- kui videomaterjali,“ selgitab projekti eestvedaja Anu Lõhmus. „Eeloleval ajal valmistame ette mitu kohalikku ja piiriülest näitust ning soovime kokku panna ka trükimaterjali. Need mitu tuhat väärtuslikku kaadrit väärivad publikut ja pikaajalist tähelepanu. Oleme teinud “Kummarduse” foto- ja videolooga ajalugu, täname kõiki osalenud disainereid ja projekti meeskonda. Heas koostöös sünnivad suurepärased ideed ja tulemused.“

Piret Puppart.

Foto: Sirje Sinisoo

“Kummardus” projekti loovjuht on Piret Puppart, fotograafid Riina Varol ja Iris Kivisalu, videograaf Robert Parelo, meigikunstnikud Mammu, Erle Taklai, Piret Sootla, Marii Lotta, Triinu-Liis Rahe, produtsent ja tausta- ning loodusfotod Anu Lõhmus, projektijuht Kadri Ann Rebane, assistendid Joanne Heleene Sõrmus ja Liisa Torsus, modellid E.M.A, MJ Models, Agency Icon, AL Model Management, Sage Management, muusika Duo Ruut ja Sander Mölder.

“Kummarduse” lugu saab jälgida ka Instagramis @kummardus.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid