Creepy, but cute – ehk T-särgid, pealuud ja Gerda Miller

Foto: Pressifoto

Gerda Milleri nimi seostub ennekõike tema tegemistega meigikunstnikuna. Möödunud nädalal andis naine aga teada, et on välja tulnud oma rõivabrändiga, millest leiab orgaanilisest puuvillast monokroomseid T-särke ja pusasid täiskasvanutele ja lastele. See andis Portailile piisavalt põhjust paluda Gerda laua taha, et teda selle sündmuse puhul natuke pikemalt usutleda.

Gerda, väga lihtne küsimus – kust tuli idee tulla välja oma rõivabrändiga?

Brändi ideed hakkasin mõlgutama põhimõtteliselt kohe peale oma logo valmimist 2015. aastal. Usun, et oma rolli mängis ka Heavy Mental. Nimelt, enne Londonisse kolimist (Gerda elas Londonis aastatel 2010-2014) tegelesin ka Heavy Mentali särgibrändiga ning mul oli väga kahju, et see kolides seljataha jäi. Kuid siis lubasingi endale, et kunagi – some day – tuleb mul oma särgibränd, sest kogu see maailm meeldis mulle.

Kaadrid Gerda Milleri esimesest kollektsioonist.

Foto: Krõõt Tarkmeel

Mis lugu on selle pealuuga?

Ma olen lapsepõlvest saati olnud suur multifilmidest pärit luukerede fänn. Pealuude joonistamine tuli küll aastaid hiljem, kuid meeldinud on need mulle alati. Ning kui T-särkide tegemiseks läks, siis tundus see ainuõige elemendina, kirjeldamaks nii mind kui minu logo. Kusjuures, mul on isegi täna veel alles märkmik logo esimeste katsetuste ja kritseldustega.

Sinu särgid on mustad ja valged. Mis teeb need – lisaks luukerele – eriliseks?

Esimese partii särke tegin juba eelmise aasta juunis ning olengi neid nüüd üle aasta kandnud ja igapidi testinud, et just veenduda särkide vastupidavuses. Mulle oli väga oluline, et meie T-särgid ja pusad oleksid Earth Positive märgistusega, mis tähendab, et tooted on eetilise kaubanduse põhimõtteid jälgides valmistatud orgaanilisest puuvillast, need on kliimaneutraalsed ja sobivad veganitele. Täna need seda ka on. 

Miks otsustasid teha särke ka lastele?

Kõik algas sellest, kui meie perekonda sündis minu vennatütar Ronja – see kindlasti laiendas silmaringi. Samas mängis oma rolli ka see, et minu tutvusringkonnas on mitmeid ägedaid lapsi, kes on täpselt sama suured luukerede ja pealuude fännid, kui olin lapsepõlves minagi. Kuna minu pealuu ei ole otseselt sünge, vaid selline creepy, but cute, siis tunduski õige sammuna teha ka lastesuurused.

Kaadrid Gerda Milleri esimesest kollektsioonist.

Foto: Krõõt Tarkmeel

Sinu esimese lansseeringu tarbeks valmisid väga ägedad fotod. Räägi, kelle sa kaasasid ja kes mida tegi.

Mul oli tõesti suurepärane tiim – fotograaf Krõõt Tarkmeel ja stilist Marion Laev, kes aitasid mu pikalt kogunenud ideedest luua ühtse terviku. Kui nüüd modellidest rääkida, siis pildid ise ütlevad juba kõik – see seltskond oli kaamera ees lihtsalt super, eriti need väiksemad tegelased!

Ja lõpetuseks – kust särke ja pusasid soetada saab?

Kõik Gerda Milleri moemärgi tooted on saadaval gerdamillershop.etsy.com ning peatselt ka pop-up-üritustel Gerda Milleri stuudios Telliskivi Loomelinnakus. Samuti saab tooteid soetada otse Instagrami-kontolt @gerdamiller.

Sarnased artiklid

Kommentaarid