CHANEL loobub eksootiliste nahkade kasutamisest

Foto: Chanel

Võib öelda, et Chanel on luksusmoemärk, kes sel nädalal „murdis interneti”, kui teatas, et loobub edaspidi oma toodangus eksootiliste nahkade kasutamisest. Paljude rahvusvaheliste moeportaalide meelest oli tegu väga ootamatu, kuid igati heakskiitu vääriva otsusega.

See, et paljude jaoks oli tegu üsna üllatava otsusega, tuli tõenäoliselt sellest, et eksootilistest nahkadest – krokodilli-, mao- ning sisalikunahkadest – valmistatud Chaneli käekotid on moemajale väga suured raha sissetoojad, kuna sellistest nahkadest käekoti hind võib ulatuda kümnetesse tuhandetesse eurodesse. Chaneli esindaja sõnul sündis aga lõplik loobumisotsus sellest, et moemajja jõudvate nahkade tarneahel ei vastanud Chaneli eetilistele põhimõtetele. Ehk siis, kuna eksootilisi nahku on järjest keerulisem tarnida vastutustundlikult ja seaduslikult hangitud viisil, siis on parem nendest täielikult loobuda ning anda võimalus hoopis põnevatele tehnoloogilistele lahendustele. 

Lisaks eksootilistest nahkadest loobumisele teatas Chanel, et ühineb ka nende moemärkide ridadega, kes loobuvad oma kollektsioonides karusnaha kasutamisest. Mõlemale otsusele meie poolt suur aplaus!

Sarnased artiklid

Kommentaarid