CFDA Fashion Awards 2019. aasta meestemoe disainer on Rick Owens

Foto: prestigeonline.com

Kuna meie kodumaine kultuuriruum on tänavu parajal määral põimitud sellise maailmanimega nagu Rick Owens, siis mõtlesime, et on igati sobilik jagada värskelt saabunud uudist (ja sellega ühes ka õnnesoove). Nimelt pärjati Rick Owens eile toimunud CFDA Fashion Awards 2019 moeauhindadel aasta meestemoe disaineriks.

Olgu meenutatud, et Owens on moedisainer, kelle minimalistlikku ning enamjaolt mustvalget loomingut iseloomustab väljapeetud tasakaal funktsionaalse disaini ja puhta vormi vahel. Owensi moelugu sai alguse Hollywood Boulevardil 1994. aastal, mil ta asutas omanimelise moemärgi. Gootilik signatuurstiil on teinud temast tõelise moefenomeni, kes täna lisaks meeste- ja naistekollektsioonidele ning aksessuaaridele loob näiteks mööblit või miks mitte ühiskollektsiooni Birkenstockiga. Eestiga seob Owensit aga KUMU kunstimuuseumis värskelt avatud näitus „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud”, lisaks on tema moeetendustel üles astunud nii eelnimetatud Tommy Cash kui ka Winny Puhh.

Tegelikult ei ole see Owensile esimene Council of Fashion Designers of America auhind. Aastal 2017 pälvis ta ka CFDA auhinna Geoffrey Beene Lifetime Achievement Award. 2019. aasta naistemoe disaineriks valiti Brandon Maxwell. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid