CAROLXOTT ja popurrii aastast Naissaarel

CAROLXOTT ja popurrii aastast Naissaarel

Foto: Arnaud Lafeuillade

See ei oleks Portail, kui siin ei jagataks tänavuse kevade üht – lubage öelda – noorema põlvkonna märkimisväärseimat koostööd. Nimelt ühendas noor disainer Cärol Ott väed Eesti platvormiga Fashlab ja saarte entusiastist fotograafi Arnaud Lafeuillade’iga. Koostöö tulemusena valmis silmi paitav lookbook kollektsioonile, mis veel omakorda tähelepanu väärt. 

Tegelikult esitles Cärol antud kollektsiooni juba eile – tänavu virtuaalselt toimunud Tallinn Fashion Weekil. NARGÖ nime kandva kollektsiooni vormid on saanud inspiratsiooni vastandlikust elust Naissaarel, kus kanti nii igapäevaseid tööriideid, nagu „kuradinahast’’ pükse ja õlikuube, aga ka kauneid kaapotkleite, mida kaunistasid käsitööna valminud pitsid. Nii näebki kollektsioonis justkui popurriid aastast Naissaarel, alustades särava kevadega ja lõpetades talviste nootidega.

Lähtudes ajaloolistest faktidest, lõi Cärol mitmekülgse kollektsiooni, kus on esindatud nii soliidne pühapäevarõivas kui ka tänavamoe trendidele toetuv vaba aja rõivastus. Kollektsiooni trükimustrid on väljalõiked disaineri enda viimase aasta jooksul tehtud loodusfotodest, millele on lisatud sürreaalseid värvikombinatsioone abstraktse värvimaailma tekitamiseks. Mis kindlasti aga meie väljaande puhul märkimist väärib, on see, et üks kollektsioonis ilutsev püksipaar on valminud koostöös Portaili peatoimetaja Aljona Eesmaaga, kes oli kaasatud disainiprotsessi, et luua mugavaid, kuid stiilseid pükse.

Lisaks pälvib kollektsioon tähelepanu sellega, et tänu Fashlabile toimub kogu kollektsiooni tootmine jätkusuutlike põhimõtete järgi Eestis. Fashlabi platvormil määratakse toodetele eeltellimuse aeg, mille järel kogutakse tellimused kokku ja toodetakse täpselt nii suur kogus, kui vaja. Nii jääb ära massiline ületootmine ja iga toodetud rõivaese leiab endale kindla omaniku, kellega käia koos pikk tee. Ja selle eest aplaus!

Kõnealust moemärgi CAROLXOTT kapselkollektsiooni on juba võimalik soetada aadressil www.pre-o-porter.com.

Vaata kollektsiooni lookbook’i allolevast galeriist!

CAROLXOTT brändi tegemistel saad silma peal hoida instagram.com/ottxcarol.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid