Bert On Beats andis välja välja uue albumi “Eight”

Foto: Peeter Viisimaa

Bert Prikenfeld on aastaid kodumaal nii popmuusika kui ka hiphopi produtsendina kanda kinnitanud. Selle taustal on ta oma – produtsenditööst žanriliselt veidi kaugemal asuva – elektroonilisele muusikale tunnustust kogunud. Selle aasta algul oli Bert On Beatsi album “Nine” nomineeritud Eesti Muusikaauhindadel parima elektroonikaalbumi tiitlile, eelmisel aastal tunnistati tema album “Ten” parimaks. Lisaks, on Bert Prikenfeld Eesti Muuusikaettevõtluse Auhindadel tunnistatud parimaks muusikaprodutsendiks lausa neljal aastal järjest. 

Bert On Beatsi uus album “Eight” on seeriast, millele on eelnenud “Ten” (2019) ja “Nine” ( 2020). “Album “Eight” on järjekordne spektaakel minu tumedamast elektroonilisest muusikast. Albumi kõla on mulle kommenteeritud kui “mürane”,” tutvustab Bert. “Seda võib võtta ka nii, et piisav annus tantsivat või tantsitavat müra on ehk hoopis see, mis mõtet rahustab, sest vaikus kui konstantne ühik on väga ebameeldiv. Erinevate mürade kooslus ja resonants tekitab lõputu emotsioonide rännaku, erinevate ruumide taju ning piisav ruumiline “müra” ja selle resonants on see, mis meid rahustab. Seda juba ajast. mil me ema kõhus olime.” 

Ta lisab, et kokkuvõtvalt on see materjal talle omaselt väikestviisi vigane “kitbash“, kus said salvestanud pikemad jämmisessioonid ning hiljem need lahti lõikunud, ja siis uuesti kokku pannud. “Selline lähenemine annab mõnusa kontrollitud kaose ja mängulisuse,” jätkab muusik. “Mõned lood siit albumilt on tehtud ka pisut teistsuguses keskkonnas ja emotsioonis, kui ma muidu olen harjunud. Nimelt mõnede lugude alged said salvestatud portatiivse stuudiotehnikaga nii, et mina tegin klappidega musa ning samal ajal valvasin oma vastsündinud tütre und.”

Kuula Bert On Beatsi uut albumit “Eight” Spotifys: https://bit.ly/bobeight 

Sarnased artiklid

Kommentaarid