Genka, Paul Oja ja Toe Tag 25

Foto: Pressifoto

Hiphopi kultusgrupi Toe Tag debüütkontserdist möödub tänavu 25 aastat ning selle tähistamiseks naasevad Genka ja Paul Oja selle sama kontserdi sündmuskohta – 23. oktoobril leiab klubi Venus ruumides aset väga eriline live, mille kava aitavad koostada fännid.

Tallinna vanalinnas asuva Venuse keldrikorrusel asus omal ajal hoopis klubi nimega Bel Air ja 1996. aasta oktoobris astus seal esimest korda üles Eesti hiphop ajaloo üks enim tuntust kogunud kollektiiv nimega Toe Tag, mille moodustasid Genka, Revo Jõgisalu ja Paul Oja. 25 aastat hiljem on Genka ja Paul Oja tagasi samas hoones, et kohaliku räpiajaloo üht tähtsündmust vääriliselt tähistada. Koos nendega on laval veel trummar Rainer Meinart, bassist Margo “Marx” Rindemaa ja kitarrist Tarvo Valm.

Toe Tag on välja andnud kolm albumit, mida hinnanud kõrgelt nii fännid kui ka kriitikud. 1997. aasta detsembris anti välja kauaoodatud “The Real Kuhnja Homophobes”, aastal 2004 nägi ilmavalgust “Legendaarne” ning aastal 2009 jõudis kuulajateni “Kõik on Formuleerimise küsimus”. Eesti Muusika Auhindade jagamisel pälvisid viimased kaks parima hiphop albumi tiitli ning sama tunnustus koguti ka Hiphop.ee küsitlusel. “Kontserdil teeme lugusid kõigi kolme albumi pealt,” lubab Genka. “Ja võib öelda, et esimese albumi pealt pole lugusid teinud pea 17 aastat.”

23. oktoobri kontserdi esinemiskava aitavad kokku panna fännid. Legendaarse sotsiaalmeedia vahendusel avaneb kõigile erakordne võimalus hääletada, milliseid Toe Tagi lugusid nad täpsemalt kuulda tahavad. “Mõningaid neist pole elu sees live’s esitatud, nii et vabalt võib olla esimene kord üldse,” ütleb Genka.

Kontsert Toe Tag 25 toimub 23. oktoobril klubis Venus – rohkem infot sündmuse kohta leiad siit.

Sarnased artiklid

Kommentaarid