Back to basics: juuksehoolduse A ja O

Kuigi ilumaailma uutest ja põnevatest leidudest on alati tore rääkida, siis aeg-ajalt oleks hea astuda üks samm tagasi ning meenutada endale ka kõige algsemaid tõdesid. Näiteks juuksehoolduse vallast. 

Me kõik ilmselt nõustume, et väärime kvaliteetseid ja häid juuksehooldusvahendeid, kuid poeleti ees valikuid tehes võid aga avastada, et pea käib valikute rohkusest ringi. Millised juuksetooted on siis ikkagi parimad ning mida üldse vaja on? Altpoolt leiad need juuksehooldustooted, mis võiksid kindlasti su riiulile tee leida.

Šampoon

Hea šampoon ja palsam on juuksehoolduse A ja O. Mõnikord kiputakse valikut tegema ühe või teise kasuks, ent parima tulemuse saavutad siis, kui kasutada mõlemat koos. Hea kindel valik on näiteks mõni juuksehoolduskomplekt. Ja kuigi šampoon ja palsam käivad käsikäes, siis, mis on üldse nende erinevuseks? Väga lihtne – šampooni ülesanne on juuksed, aga eeskätt peanahk puhtaks pesta. Peanahale koguneb liigne rasu, tolm ja mustus ning juuksehooldusvahendite ülejäägid. Šampoon aitab sellest kõigest lahti saada ning sügavpuhastav šampoon teeb seda veel eriti hästi. 

Palsam

Palsami kasutamisega suletakse šampoonitamise käigus avanenud juuksesoomused ning elementaarne juuksehooldus saab punkti. Palsami kasutamise järel on juuksed selgelt säravamad, läikivamad, siledamad ning seega on neid ka kergem hooldada. Õigete toodete kõrval on sama oluline korrektne kasutamine. Šampoon kantakse üksnes peanahale. Palsami võiks kanda rätikukuivadesse juustesse, poolest saati ehk kõrvadest allapoole. Kindlasti pole palsamit vaja kanda peanahale. Kui palsam juustesse kantud, hoia seda peal vastavalt pakendi juhistele, reeglina u 3 minutit.

Juukseseerum

Niisutatud ja terve peanahk on juuste tervise tagamiseks hädavajalik. Seepärast on siinses nimekirjas ka juukseseerum, mis stimuleerib peanaha vereringet ja seeläbi ergutab juuksekasvu. Sellest on eriti palju abi kuivadele ja habrastele juustele, ent loomulikult on seerumeid ka teistele juuksetüüpidele. Juukseseerum kantakse peanahale ning see masseeritakse õrnalt sisse. Seerumit pole vaja välja loputada, seega sobib see kombineerimiseks näiteks saunarituaalidega või öise juuksehooldusega. 

Kindlasti oled märganud, et turul leidub väga palju erinevaid seerumeid. Arvestada on vaja ka sellega, et mõnikord kasutatakse seerumi ja juukseõli nimetusi sünonüümidena. Valides kvaliteetsed ja auhinnatud juuksehooldusvahendid, võid olla kindel, et su kodusesse iluarsenali jõuab seerum, millest on ka abi.

Ripsmeseerum

Kuigi tegu pole otseselt juuksehooldusvahenditega, on tihedad ja volüümikad ripsmed paljude jaoks sama tähtsad kui kaunilt hooldatud juuksed. Mitmed vitamiinid, mis toetavad juuste kasvu, on abiks ka ripsmete tervise toetamisel. Veelgi parem on aga spetsiaalse ripsmeseerumi kasutamine. Ripsmeseerum niisutab silmalaugude nahka ning suurendab naha elastsust. Need kaks lihtsat asja on abiks ripsmekasvu soodustamisel ning ripsmete väljalangemise pidurdamisel. Seerumit on kõige parem kasutada õhtuti pärast kontaktläätsede eemaldamist ning silmaümbruse õrna pesemist. Piisab peenikesest joonest üla- ja alalaule, ripsmejuurte piirkonda.

Juuksehooldusvahendid, muud tooted ja head harjumused

Juuksemaskid ja -vitamiinid on veel ühed juuksehooldustooted, mida juuksehooldusarsenal võiks sisaldada. Juuksemaskid toetavad juba olemasolevaid juukseid, juuksevitamiinid aga alles kasvavaid juukseid – ehk toetavad organismi seespidiselt. 

Kõikide toodete soetamise kõrval ei tasu aga unustada, et lisaks juuksehooldusvahendite olemasolule on tähtis ka nende regulaarne kasutamine. Võta ette ja loo just sulle sobiv juuksehooldusrutiin ning üsna varsti on tulemused näha!

*Artikkel on valminud koostöös Placent Activ Milanoga.

Sarnased artiklid

Kommentaarid