Nimelt on avalikkuse ette jõudnud uudis, et ARKET on avamas Helsingi südalinnas esimest esinduspoodi Soomes. Aleksanterinkatu tänavale kerkiv ARKET saab esmase info kohaselt olema 700-ruutmeetrine kõrgete lagedega „arhitektuuriliselt muljetavaldav kauplus”. Nagu teistestki ARKETi kauplustest, leiab Helsingi omast nii moe- kui kodusisustustooteid, samuti suure tõenäosusega ARKET CAFÉ.
Kuigi ei H&Milt ega ARKETilt õnnestunud Helsingin Sanomatel avamise kuupäevade kohta kommentaari saada, teadis kinnistut omav Ville Laurila öelda, et pood avatakse enne jõuluperioodi. Natuke küll umbmäärane, kuid meie arvutuste järgi tähendab see, et oodata on jäänud veel ainult mõned kuud.
View this post on Instagram
Seega, kes plaanib tänavusi jõuluoste Helsingis teha, võib tõenäoliselt eest leida ka vastavatud ARKETi. Kes aga oodata ei jaksa, siis jätkuvalt on avatud veebipood arket.com, mis mugavalt tarnib ka Eestisse.
Kopenhaagenis disainitud mudel ühendab skulpturaalse vormi ja praktilisuse: kaardus korpus, selge joonega klapp ning detail, mis viitab brändi nimes peituvale ø-tähele. Kotte on saada erinevates põhjamaistes värvitoonides, näiteks helesinisena ja valgena, kuid ka praegu eriti populaarse ponimustriga. Üks on igal juhul kindel – Samsøe Samsøe käekott on tõeline garderoobi pärl, mis jääb sinna aastateks.

HERØ käekott on juba saadaval nii Tallinna kui Tartu Kaubamaja Samsøe Samsøe pop-up’is.
Kes aga vajab alles tutvustamist, siis Axel Arigato on Rootsis 2014. aastal asutatud bränd, mille lõid Albin Johansson ja Max Svärdh. Bränd alustas jalatsitest, kuid kasvas kiiresti elustiilibrändiks tänu selgele disainikeelele ja kaasaegsele lähenemisele, kus rõhk on ajatutel põhiesemetel, mitte rangelt hooajatrendidel.
Brändi esteetikas kohtuvad Skandinaavia minimalism ja Jaapani disainitunnetus: fookuses on puhtad jooned, kvaliteetsed materjalid ja tasakaalus siluetid. Just see kombinatsioon on teinud brändist paljude igapäevase lemmiku – esemed on lihtsad, kuid viimistletud ning neid on kerge sobitada nii vabama kui ka veidi elegantsema garderoobiga. Ka brändi nimi kannab Jaapani mõjutust – “arigato” tähendab jaapani keeles “aitäh”.
Axel Arigato tootevaliku leiab Kaubamaja Kinga- ja Meestemaailmast.