Aplodeerides Almale

Aplodeerides Almale

Foto: Silver Mikiver

Kui meieni jõudsid kuuldused, et Eesti moemaastikul on keset käesolevat karantiinipõrgut ilmavalgust nägemas uus moemärk, siis ei teadnud me, mida teha – tunda kaasa või võtta hoopis julguse eest müts maha. Kui nägime, millega see bränd välja kavatseb tulla, siis lendasid peast mütsid ja tõusime lausa aplodeerides püsti!

Nimelt on kodumaine moepilt saanud rikkamaks brändi võrra, mis kannab nime Alma. Brändi taga on Eesti Kunstiakadeemias moodi tudeeriv Anete Pedaru: „Alma on bränd, mis pakub kvaliteetset ja pikaajalist disaini naisele, kes hindab ajatut uues võtmes. Oleme tulnud välja oma esimese kevadsuvise kollektsiooniga, mis hõlmab viitteist toodet.” 

Anete rõhutab, et kõik valminud esemed on valmistatud keskkonna- ja nahasõbralikest lina või lina/puuvillasegu kangastest, mis on mõeldud kestma pikki aastaid. Aga miks just Alma? 

„Alma brändilugu on perekonna lugu, bränd kannab minu vanavanaema Alma nime. Lugu, mis kogemuste ja elatud emotsioonide kaudu on kandunud rõivale. Brändi eesmärk on rõhuda rõiva kvaliteedile, eetikale ja armastusele eseme vastu, mis jääb naisega pikkadeks aastateks,” jutustab Anete.

Alma esimene kollektsioon on mõeldud pakkuma naisele võimalust iga eset omavahel lugematul arvul kordadel kombineerida ning luua üha uuesti ja uuesti uusi komplekte. „Meie jaoks on oluline luua naisele võimalus tunda ennast mugavalt, aga samal ajal ka silmapaistva ja erilisena,” jätkab Anete. „Kindlasti pakub Alma mulle tulevikus võimalust kohtuda nende eriliste naisterahvastega ja jutustada iga uue kollektsiooniga neile loo või seiga, millega koos ajas tagasi rännata.”

Kui Portail uuris Anetelt, kuidas mõjutas praegune eriolukord moemärgi lansseerimist, siis saime värskendavalt ausa vastuse: „Alma on küll väga väike bränd, aga protsess selle taga on olnud pikk ja töömahukas, seepärast on praegune olukord meile võrdlemisi keeruline selles osas, kuidas oma kliendiga kohtuda. Hetkel on ainuke võimalus seda teha sotsiaalmeedia kaudu, kuid olukorra stabiliseerudes plaanime kindlasti ka kõigi huvilistega silmast silma kohtuda.” Samas lisab Anete, et antud olukord on Almale hea võimalus kaardistada enda koht ja vajalikkus praegusel disainimaastikul ning areneda võimalikult kiiresti veebikeskkondades. Aitame neid selles rõõmuga!

Alma tegemistel saab silma peal hoida Instagrami-kontol @fromalma, samuti Facebookis. 

Alma uus – galeriiski nähtav kollektsioon – on saadaval moemärgi vastavatud veebipoes fromalma.com. 

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid