Foto: Silver Mikiver

Anett, Võsu ja suvine klaassõrmuste kollektsioon

21. juunil annab Anett enda kodukohas Võsul kaks kontserti – pärastlõunase “Siesta” ja päikeseloojangueelse “Õhtu”. Nii jõuab Anett kontsertidega kohta, kus ta on suure osa enda muusikast kirjutanud, sest just Võsu on inspireerinud tema lugu “Never Want to Leave”.

“Möödunud aasta detsembris tähistasime viie aasta möödumist minu esimesest plaadist ja samal laineharjal jätkates – viis aastat on möödas sellest, kui valisin enda koduks imeilusa ja rahuliku paiga nimega Võsu,” räägib Anett. “See on koht, kus olen suure osa enda loomingust kirjutanud, salvestanud ja lihtsalt inspireerunud. Mul on südamest hea meel sel suvel üle mitme aasta anda kaks kontserti Võsul ja ootan kõiki Võsu Rannaklubisse kuulama muusikat, mis on loodud selles samas maagilises paigas.” Anett astub Võsu Rannaklubi lavale akustilise kavaga, koos kahe kitarristi – Frederik Küütsi ja Markus Nurmsaarega.

Lisaks kontserdiuudisele jagab Anett Portailiga ka põnevat teadet klaassõrmuste kollektsioonist. Nimelt asus Anett aasta alguses õppima Murano klaasiga töötamist andeka klaasikunstniku Raili Velti käe all. “Kuigi ma oleksin meie esimesel kohtumisel töötoas tahtnud suure õhinaga absoluutselt kõiki mõtteid ja värve katsetada, siis tänaseks saan aru, kui nüansirohke ja kapriisne on klaas ja kui palju peab harjutama, et üks klaas näiteks sõrmuse kuju võtaks,” selgitab naine. “See on olnud nii äge protsess ja mul on tohutult hea meel, et Raili nõu ja jõuga olen saanud valmis esimese sõrmuste kollektsiooni, mis on inspireeritud singlist “Glass Half Full”.” 

Anett lisab, et iga kollektsiooni sõrmus on ainulaadne ja kannab endas olulist sõnumit – märgata enda ümber pisikesi ilusaid-erilisi hetki. “Ma ei tea, kas olen lihtsalt nii suures suveootuses, aga tunnen, et nendes sõrmustes on ka midagi suve kuulutavat – suvise päikese kollane, rannaliiva pruunikad toonid ja klaar läbipaistev klaas on selles sõrmuses ühte sulanud,” võtab Anett kokku.

Võsu kontsertide piletid on tänasest müügil Piletikeskuses. Aneti sõrmuste kollektsiooniga saab tutvuda aadressil anettmusic.com.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Pressifoto

Tuuli Rand avaldas uue singli “Eelmine päev”

Lauljatar Tuuli Rand tervitab kuulajaid uue looga, mis puudutab igaüht, kes on kunagi pidanud lahti laskma ja uuesti alustama. Värske singel “Eelmine päev” ja sellega kaasnev muusikavideo räägivad mineviku seljataha jätmisest, sisemisest vabanemisest ja julgusest astuda uude hommikusse.

“Olen väga elevil, et saan teiega jagada oma uut singlit “Eelmine päev”. See lugu sündis mõtetest, mis meil kõigil aeg-ajalt hinge puudutavad – hetked, kus meie teed kohtuvad taas minevikuga või isegi tuleviku kujutlusega. Suhted ja mälestused on osa meist ja vahel toovad need endaga kaasa igatsust, vahel aga kinnitust, et minevikus tehtud otsused olid õiged,” kirjeldab Tuuli.

Laulu südames peitub universaalne tunne: armastuse kaotus, mis alguses hoiab kinni, kuid millele järgneb kergendus ja selgus. “Alles eile olid sa mu maailm, aga täna naeratan juba uuele hommikule,” ütleb Tuuli, võttes kokku loo emotsionaalse tuuma.

Muusikavideo visuaalne maailm tõlgendab loo sõnumit poeetilisel moel – Tuuli kihutab punase Porschega läbi mälestuste, otse uude algusesse. “See lugu on justkui kiri iseendale – meenutus, et minevikku ei pea kustutama, aga sinna ei saa ka igaveseks jääda. Mõnikord tuleb lihtsalt punase Porschega sõita edasi ja lasta elul end uude päeva viia,” räägib Tuuli. “Loodan, et see lugu pakub kuulajatele sama palju äratundmist ja vabanemist. Kuula, mõtle ja lase “Eelmise päeva” tunnetel end korraks kaasa viia – ja siis tee ruumi uutele hommikutele.”

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kristi Pajusalu

Juubeliaasta Disainiöö tuleb läbi aastate suurima kultuuriprogrammiga

29. septembrist 5. oktoobrini toimub ajaloolises Krulli kvartalis XX Disainiöö, mis toob sel aastal Tallinna rekordarvu väliskülalisi. Nädalases programmis on üle saja erineva sündmuse, lisaks disainiüritustele pakub juubeliaasta disainifestival külastajatele ka läbi aastate suurimat kultuurikava. Disainiöö avab kultuuriliseksistentsiaalne vaatemäng, kus Reet Ausi juhtimisel astub lavale kollektiiv, kuhu kuuluvad Päär Pärenson aka J.O.C ja TÜVKA tudengid.

“20 aastaga on Disainiöö kasvanud paaripäevasest sündmusest regiooni suurimaks disainifestivaliks, millel on oma rahvusvaheline fännklubi USAst Singapurini. Juba esimestest aastatest alates on fookuses olnud globaalsete disainitrendide järgimine ja rahvusvaheline koostöö. Hämmastama paneb disainihuviliste inimeste arvu jõuline kasv. On hea meel, et inimestele läheb Disainiöö korda ning tullakse osa saama nii sellest, mis on uut disainimaailmas kui ka festivali alati saatnud loomingulisest vaibist,“ rõõmustas Ilona Gurjanova, Eesti Disainerite Liidu (EDL) president ja Disainiöö peakorraldaja.

Juubeliaasta festivali teeb eriliseks ka koostöö Jazzkaarega. Laupäeval, 4. oktoobril tuleb Krulli remonditsehhi lavale ainulaadse erikavaga I Wear* Experiment, et esitada publikule senikuulmata lugusid ja esitleda värsket singlit „Forest Fire“. Kontsert Jazz For All  egiidi all kujuneb akustilisest vaatemängust, kus kõlavad lisaks triole nii taustavokaalide kui ka gamba, harfi ja kontrabassi kutsuvad helid, täielikuks elektrooniliseks kütteks. Eriline õhtu salvestatakse ja ansambel plaanib kuuldu avalikustada kontsertalbumina.

„Jazzkaar armastab head disaini ja on rõõm, et just Disainiöö juubelil saame kolleegide festivalile külla tulla ning pidada maha ühe ägeda peo koos kordumatu I Wear* Experimentiga. Palju õnne, armas Disainiöö!“ ütles Jazzkaare kunstiline juht Anne Erm.

Disainiöö keskendub sel aastal kaasavale disainile „Design for All / Disain kõigile“ egiidi all. Festivali üks olulisemaid sündmusi on 2. oktoobril toimuv peateemale pühendatud rahvusvaheline disainikonverents “Celebrating Diversity, Creating Equality”, kus esinevad maailmas tunnustatud kaasava disaini eksperdid, teiste seas näiteks: Patricia Moore ja Cameron Sinclair USAst, Rama Gheerawo Suurbritanniast, Jannicke Hølen Norrast, Jasmien Herssens Belgiast, Anders Berggreen Taanist ning Jakob Rosin Eestist. Konverents toimub koostöös Eesti Puuetega Inimeste Koja ja organisatsiooniga EIDD (Design For All), kelle esindaja Pete Kercher Itaaliast on ühtlasi ka konverentsi moderaatoriks.

Programmis on hulgaliselt erinevaid näitusi, töötube ning disainiväljapanekuid. Koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga esitletakse disainiantropoloogia projekti raames eelnevalt läbi viidud uuringu tulemusi toimivate universaaldisaini lahenduste ja metoodikate leidmiseks Krulli kvartalis, kohal on taas globaalne platvorm Arts Thread disainierialade parimate lõputöödega, disainikoolid Eestist ning Vilniuse Kunstiakadeemia. Lisaks ootame Tallinna festivalialale ka paremikku Eesti teiste paikade kunsti- ja disainilahendustest, sealhulgas näiteks rahvusvahelise Haapsalu Graafilise Disaini Festivali ning põletuskeraamika rahvusvahelise suursündmuse Kohila Sümpoosioni esindusi.

Disainiööl ei jää tulemata ka jätkusuutlikule rõivadisainile pühendatud vaatemänguline etendus DOM, koos Eesti Maastikuarhitektide Liiduga pööratakse tähelepanu väliruumi disainile, uudistada saab valgusinstallatsioonide ja Krulli kabeli ala, põnevaid suhtlemis- ja võrgustumisvõimalusi pakuvad disainijutud ja PechaKucha välkloengud, toimub taas heategevuslik disainioksjon, külalisi ootavad nädalavahetuse disainiturg Disainitänav, SISUSTUS+ minimess sisustus- ja tööstustoodetele ning läbi satelliitide toimuvad avatud stuudiod, galeriid, ekskursioonid ja muud põnevad üritused üle terve linna. Väikesi külastajaid võtab vastu Disainiöö lasteala.

Festivali pidevalt täieneva programmiga saab end kursis hoida Disainiöö veebikodus www.disainioo.ee.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid