Alice Kaufmann ja Julia Shashkina

Alice Kaufmann ja Julia Shashkina

Foto: Julia Shashkina

Portail on varemgi kajastanud kodumaise fotograafi Julia Shashkina kaadreid – pelgalt põhjusel, et nende visuaalne esteetika on lihtsalt jagamist väärt. Mõni aeg tagasi valmis Julial fotoseeria Taani ehtebrändile Alice Kaufmannile ning kui me neid kaadreid nägime, siis teadsime, et peame need avaldama siingi. 

„Alice Kaufmann usaldas mulle oma ehted ning andis vabad käed, et jutustada nendega üht fotolugu,” jagab Julia koostöö tagamaid. „Kuna tema ehted said inspireeritud merest, siis haarasin need tema stuudiost Kopenhaagenist kaasa ja viisin omakorda Horvaatiasse, kus kogu fotoseeria Eesti modelli Iris Värsiga üles võetud saigi.” 

Julia lisab, et sedalaadi koostöid on temani varemgi jõudnud. Need algavad hetkest, mil disainer usaldab oma loomingu Juliale, kes mõtleb välja kontseptsiooni, otsib asukohad, modelli, meigikunstniku jne. „Nii jõuavadki välismaa moebrändid Eesti pinnale oma kampaaniafotosid jäädvustama.” 

Ka Alice Kaufmannile sobis selline töökorraldus väga hästi. Põhjus, mis ta just Julia oma uusimat kollektsiooni jäädvustama valis, tulenes ennekõike sellest, et Alice on Julia fotoloomingu austaja. Kuid ka sellest, et ehtekunstnik tajus Julias entusiasmi ja siirast huvi oma ehete vastu. „Leian, et taoliste koostööde puhul on ääretult tähtis, et teineteise kunstilist nägemust austatakse ja usaldatakse – see loob täiesti uue perspektiivi ning nii võib su töö uue publikuni jõuda,” lisab Alice.

Selleks, et täpselt nii ka läheks, soovitame soojalt uudistada allolevat galeriid!

Alice Kaufmanni uusimad kollektsioonid leiad veebipoest alicekaufmann.com. Julia Shashkina fotoloomingul soovitame omakorda silma peal hoida lehel juliashashkina.com ning Instagrami-kontol @juliashashkina. 

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid