Foto: Kertin Vasser

FOTOSEERIA: Katrin Aasmaa „VELTA” Kertin Vasseri silmade läbi

Tänavusel ERKI Moeshow’l jäi kõige eredamalt meelde ning tekitas meie teada ka eelžüriis enim kõneainet Katrin Aasmaa loodud kollektsioon „VELTA”. Tegu on noore disaineri Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuse lõputööna valminud autorikollektsiooniga.

Katrini enda sõnul on „VELTA” justkui jutustuste kogumik, mis ainest saanud 90ndate Mustamäe paneelmaja korterist. „Inspiratsioon pärineb peamiselt vanatädi Velta kodust ning minu lapsepõlvest,” ütleb Katrin. Juba peale vaadates on näha, et kollektsiooni kompositsioonid on läbimõeldud ning detailirohked, slaavilikust esteetikast läbi imbunud ning kõnnivad õhkõrnal maitsekuse ja maitsetuse piiril. 

„Mulle meenuvad kristallkausid kommidega, kuldservadega nõud ja klaasid, köögilaual olev lilleline-ruuduline pleekinud toonides vakstu, perfektselt kompositsiooni sätitud nukud oma sokkide ja lehvidega, uinuv vanaema, rullid peas,” meenutab Katrin. Nii ongi osa vakstute mustritest viidud digiprinti, kristallkausse jäljendavad silikoonitud vormid on omakorda rõivastel kaunistusteks. Kuldsed servad rändasid lõikeservadeks ja taskukantideks ning kandikud laual lillede ja kommidega pani Katrin kaunistama oma meesmodellide päid. 

Nii, nagu „VELTA” kollektsioon ise, näitab ka spetsiaalselt Kertin Vasseriga valminud fotoseeria erinevaid tegemisi igapäevaelust ning avab igaühes peituvat ajastutruud situatsioonikoomikat. Portailil on au kõnealune fotoseeria täies mahus meie veergudel ka avaldada, sest meie meelest peab nii ägedat asja nägema võimalikult palju silmapaare. Nautigem allolevast galeriist!

SaveSave

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Mari Makarov

MOESEERIA: The Last Relic

“Iga suvi toob endaga kaasa ühe väikese traditsiooni — mälestuse valgusest, soojusest ja kodumaisest loovusest,” tutvustab kodumaine fotograaf Mari Makarov värskelt valmiud fotoseeriat “The Last Relic”.

Moeseeria koondab kümme täiskomplekti Eesti disaineritelt, mille on oma nägemuse järgi kokku seadnud stilist Hannes Rüütel. Iga Mari Makarovi poolt 35mm filmile jäädvustatud kaader jutustab loo koostööst, ajatusest ja kohaliku moe hingusest — sellest, kuidas minevik ja olevik põimuvad hetkeks, mis jääb.

Fotoseeria loomisse panustasid modellina Ave Rohtla, meigikunstnikuna Gerda Miller, assisteeris Tuuliki Rohtla.

Vaata valminud seeriat galeriist!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Mia Tohver

HANNES RÜÜTEL, südasuvi ehteis ja eheduses

Vaid mõned kuud tagasi esitles moemärk HANNES RÜÜTEL oma esimest ehetekollektsiooni “OIU”, mis peidab endas moemärgi asutaja Hannese helgeid mälestusi, soojust ja nostalgiat. Needsamad märksõnad kandusid edasi värskelt ilmavalgust näinud südasuvisesse fotomaagiasse – hetke, mil looduse lopsakus ja päikese paitus mõjuvad kõige ehedamalt.

Fotograaf Mia Tohveri jäädvustatud seeria seob üheks tervikuks hiljuti lansseeritud ehetekollektsiooni ja moemärgi HANNES RÜÜTEL unisex touch’iga rõivad. “Hannese looming oli sellesse sooja suveõhtusse loodud – kõik toonid, tekstuurid ja valgussillerdused sulasid kaamera ees kokku ühtseks maailmaks, justkui oleks võetud pipetiga värve ümbrusest ja seatud need kollektsiooni värvigammasse. Ja sellele kõigele puhus elu sisse modellide Elina ja Jürgeni mänguline energia,” kirjeldab Mia.

Tutvu kõnealuse seeriaga galeriis!

Moemärgi HANNES RÜÜTEL esinduskauplus asub Telliskivi Loomelinnakus aadressil Telliskivi 60A/3, Tallinn. Uuri lisa hannesruutel.com.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid