Foto: almeta.studio

Kui kohtusid AL META ja Claudia Lepik…

Mäletate, kirjutasime mõni aeg tagasi uuest Eesti kontseptuaalsest moebrändist AL META? Toona keskendusime brändi esimesele kudumikollektsioonile, mis võttis ülesandeks kasutada ära kudumitootjate juurdelõikuse jäägid (ja muuseas esitleda seda ka Mercedes-Benz Kiev Fashion Days ning Paris Fashion Weeki raames). Täna annab AL META meile aga põhjuse ehetest rääkida.

Nimelt on AL META looja ja peadisainer Jo Nurm löönud käed ehtekunstnik Claudia Lepikuga ning ühiselt on nad tulnud välja AL META kudumeid toetava ehtekollektsiooniga. Kuna ehteseeria püüdis meie pilke väga positiivsel moel, siis otsustasime selle kohta neidudelt ka aru pärida.

„Ehteseeria on valminud metallist nimega melhior (vase ja nikli sulam – toim),ˮ räägib Claudia. „Materjal on hõbedaga sama värvusega, kuid olemuselt parem just suuremate vormide puhul. Käevõrude lukusüsteem on loodud nii, et pinnale midagi juurde ei tekiks ja seega hoiab käevõru kinni selle metalli sisemine pinge. Kollektsiooni luues uurisin, kuidas melhior paindub ning milliseid vorme see loob. Iga kord tuleb mingi uus nõks juurde, seega ei ole enamasti miski korduv. Samas on suured vormid kerged ning neid on kerge kanda.ˮ

Ehtekollektsioonist leiab kahte tüüpi sõrmuseid ja käevõrusid, mis varieeruvad suuruste ja metalli keerdude poolest. Ehteid saab hetkel soetada ainult AL META kaudu, kontakteerudes e-posti teel aadressil contact@almeta.studio. AL META kudumeid saab lisaks veebipoele soetada ka Pariisis asuvast Springsioux concept butiigist ning just Pariisis, täpsemalt Pariisi moenädalal, näeb märtsikuus ka AL META uut sügis-talv 2018 kollektsiooni.

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Veel sarnaseid artikleid


BLOOM
Foto: Dmitry Knut

SOMA “BLOOM”: neile, kes märkavad ilu seal, kus teised sellest mööduvad

Kodumaise ehtemärgi SOMA uus hõbeehete kollektsioon “BLOOM” võtab lähtepunktiks õitsemise – mitte niivõrd hooajalise motiivina, vaid mõttena uuesti alustamisest. Kollektsiooni sõrmustes ja kõrvaehetes kordub seitsme kroonlehega võlulille kujund, mille juured ulatuvad SOMA asutaja Sofia Halliku lapsepõlve. 

„Minu esimene sõna ei olnud „emme“. See oli „lillekesed“,“ meenutab Sofia. Lilled saatsid teda lapsepõlvest alates, ent alles hiljem omandas erilise tähenduse ka muinasjutt seitsme kroonlehega võlulillest. „Mitte sellepärast, et võlulill täitis soove, vaid sellepärast, et ta rääkis lootusest.“ 

Täna tähendavad need seitse kroonlehte Sofia jaoks midagi hoopis muud. Mitte seitset soovi, vaid usku, et isegi kõige pikema talve järel on võimalik uuesti õitsema hakata. “Sest ma usun, et ilu ei ole lihtsalt midagi, mida vaadata. Ilu annab jõudu elada. See võib peituda metsas, kevadises taevas, kallistuses või kellegi soojas pilgus. Ilu tuletab meelde, et lootus ei kao. Mõnikord peitub lootus lihtsalt talve all,” lisab disainer.

Kollektsioonis “BLOOM” võib õis avaneda tervikuna või ilmuda vaid vihjena – kroonlehe, seemne või hommikukastet meenutava detailina. Kõik ehted valmivad hõbedast ja täielikult käsitsi, vahast vormimisest valamise ning viimistlemiseni. Halliku jaoks märgib see ühtlasi teadlikku naasmist füüsilise valmistamise juurde pärast aastaid digitaalsete tehnoloogiate uurimist.

„Ma ei soovinud, et õied oleksid täiuslikult sümmeetrilised. Loodus ei ole sümmeetriline. Ka inimene mitte,“ ütleb Hallik. Just käe jälg ja väikesed ebakorrapärasused annavadki kollektsioonile selle iseloomu – ajal, mil täiuslikku vormi saab masinaga aina hõlpsamini korrata, muutub nähtav inimlik puudutus omaette väärtuseks.

Kollektsioon on saadaval SOMA veebipoes, valitud Goldtime’i kauplustes üle Eesti ning Tallinn Design House’i poes.

Veel sarnaseid artikleid


Eesti disain Torontos
Foto: Mauricio Zelaya

KAE KAADREID: Eesti disainerite live-moefotosessioon Torontos

Augustis Torontos toimunud Eesti disainiprogramm UPMADE IN.EE on saanud endale uue visuaalse peatüki. Circular Threads sündmuse raames toimunud live-moefotosessioonil jäädvustas New Yorgis tegutsev fotograaf Mauricio Zelaya valiku Eesti disainerite loomingust.

Kui UPMADE IN.EE näitus tõi Toronto publiku ette ligi 40 Eesti disaineri tööd, siis fotosessiooniks kureeriti sellest eraldi moeseeria, kus kohtuvad rõivad, ehted, kudumid, jalanõud ja aksessuaarid. Kaamera ette jõudsid kodumaised disainerbrändid CAROLXOTT, Tijn Nelemans, Oksana Tandit, Reet Aus, Studio Luks, Karlotta Design, Studio Annreal, Lentsius, Liina Viira, Eve Hanson Design, Anneli Tammik Jewellery, Piret Loog, Miurio, Kirill Safonov ja Nons Barefoot.

Torontos kohapeal valminud fotoseeria ei olnud tavapärane stuudiovõte – pildistamine toimus publiku ees osana Circular Threads programmist, kus moe kõrval räägiti ringdisainist, tekstiilijäätmetest ja moetööstuse võimalustest vähendada sõltuvust pidevast uute esemete tootmisest.

Zelaya fotodel saavad eri käekirjaga Eesti disainerite tööd ühise rahvusvahelise moeseeria vormi ning näitavad, kui erinevalt võib tänapäeval kestlikku moodi tõlgendada – rekonstrueeritud rõivastest ja upcycling’ust kuni ehete, aksessuaaride ja eksperimentaalsemate siluettideni.

Toronto ei jää fotode ainsaks peatuspaigaks. Circular Threads moeseeria jõuab sügisel Eestisse ning seda esitletakse 28. septembrist 4. oktoobrini toimuva Disainiöö 2026 festivali raames.

Vaata Mauricio Zelaya Torontos jäädvustatud moeseeriat galeriist!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid