Foto: Kertin Vasser

EKA tudengite moeseeria “IKIPALIN” ehk inimeste ohverdused inimeste pärast

Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala tudengid Joanne-Heleene Sõrmus, Alice Pärtelpoeg, Katariina Seepter ja Liis Laanisto on valmis saanud ühise moeseeriaga “IKIPALIN”, mille jäädvustas fotograaf Kertin Vasser. Noored kunstnikud ammutasid inspiratsiooni Indoneesia hõimu naiste ohverdustest. 

Loodud moeseerias on fookus tudengite enda valmistatud lihtsal, kuid sügava mõttega aksessuaaril, mis on tehtud punaseks võõbatud kipssõrmedest. Üksikud sõrmed, mis oleks justkui mahalõigatud, on inspireeritud sügaval Indoneesia džunglis elavast hõimust, mille naised lasevad amputeerida, pärast lähedase inimese surma, mõned enda sõrmedest. Rituaal on mõeldud vaimude eemale peletamiseks arvates, et tundes lisaks leinavalule füüsilist valu aitab see hinge lahkumisele kaasa. Moetudengid tahavad juhtida praegu maailmas toimuvate sündmuste valguses laiemalt tähelepanu ohverdustele, mida inimesed tihti teiste inimeste jaoks ja pärast teevad.

“Mõte aksessuaari loomisest hakkas meil küpsema koolis toimunud skulptuursete artefaktide kursusel, kus saime võimaluse võtta vorme ka oma keha pealt. Ebaõnnestunud käeskulptuurist jäi alles vaid üks sõrm ning tahtsime seda ära kasutada. Olime paralleelselt inspiratsiooni otsingul teise projekti jaoks kui leidsime artikli Indoneesia hõimu naiste üsnagi võikast rituaalist. Otsustasime otsad kokku viia ja luua artiklist inspireeritud aksessuaar ja moeseeria,” räägivad tudengid.

Ehe on kokku pandud kipsist valatud sõrmedest, mille tudengid alginaadi abil enda omadest vormisid. Kuivamise järel punaseks värvitud sõrmed on ühendatud traadi abil ühtseks õlgadele ning dekolteele langevaks aksessuaariks. Ka seeriasse loodud valguslahendus, valitud modell ning tema kahvatu nahk on sügavama tähendusega viidates hõimu rituaali osale, kus naised peale sõrmede amputeerimist need põletasid ning saadud tuhast segatud savi näole määrisid. See oli väljendus sügavast masendusest ja kurbusetundest.

Vaata intrigeerivat tulemust galeriist!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Mari Makarov

MOESEERIA: The Last Relic

“Iga suvi toob endaga kaasa ühe väikese traditsiooni — mälestuse valgusest, soojusest ja kodumaisest loovusest,” tutvustab kodumaine fotograaf Mari Makarov värskelt valmiud fotoseeriat “The Last Relic”.

Moeseeria koondab kümme täiskomplekti Eesti disaineritelt, mille on oma nägemuse järgi kokku seadnud stilist Hannes Rüütel. Iga Mari Makarovi poolt 35mm filmile jäädvustatud kaader jutustab loo koostööst, ajatusest ja kohaliku moe hingusest — sellest, kuidas minevik ja olevik põimuvad hetkeks, mis jääb.

Fotoseeria loomisse panustasid modellina Ave Rohtla, meigikunstnikuna Gerda Miller, assisteeris Tuuliki Rohtla.

Vaata valminud seeriat galeriist!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Mia Tohver

HANNES RÜÜTEL, südasuvi ehteis ja eheduses

Vaid mõned kuud tagasi esitles moemärk HANNES RÜÜTEL oma esimest ehetekollektsiooni “OIU”, mis peidab endas moemärgi asutaja Hannese helgeid mälestusi, soojust ja nostalgiat. Needsamad märksõnad kandusid edasi värskelt ilmavalgust näinud südasuvisesse fotomaagiasse – hetke, mil looduse lopsakus ja päikese paitus mõjuvad kõige ehedamalt.

Fotograaf Mia Tohveri jäädvustatud seeria seob üheks tervikuks hiljuti lansseeritud ehetekollektsiooni ja moemärgi HANNES RÜÜTEL unisex touch’iga rõivad. “Hannese looming oli sellesse sooja suveõhtusse loodud – kõik toonid, tekstuurid ja valgussillerdused sulasid kaamera ees kokku ühtseks maailmaks, justkui oleks võetud pipetiga värve ümbrusest ja seatud need kollektsiooni värvigammasse. Ja sellele kõigele puhus elu sisse modellide Elina ja Jürgeni mänguline energia,” kirjeldab Mia.

Tutvu kõnealuse seeriaga galeriis!

Moemärgi HANNES RÜÜTEL esinduskauplus asub Telliskivi Loomelinnakus aadressil Telliskivi 60A/3, Tallinn. Uuri lisa hannesruutel.com.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid