Poeetiline androgüünsus läbi EKA moetudengite silmade

Poeetiline androgüünsus läbi EKA moetudengite silmade

Foto: Kertin Vasser

Eesti Kunstiakadeemia moetudengid on koostöös fotograaf Kertin Vasseriga saanud valmis moefotoseeria, mis on loodud sooviga võimendada ja esile tuua igaühe individuaalsust ja eripära. Fotoseeria loovjuhtimise ja stilistika eest vastutasid tudengid Karl Joonas Alamaa, Agathe Peri ja Anna-Maria Beketova.

Moetudengite endi sõnul oli kandev idee stilistikaprojekti juures poeetiline androgüünsus, mis sisemise ilu ja aegumatute delikaatsuse ning elegantsi sümbolitega loodud kontrastis lubab meil uskuda oma individuaalsusesse.

“Teemakäsitluses saime inspiratsiooni muutuvatest sookäsitlustest ja mõistetest ümber naiselikkuse ja mehelikkuse,” selgitab Karl Joonas Alamaa. “Stilistikaprojektiga tõime ekstravagantse loomuga vintaažrõivad futuristlikusse ja kliiniliselt mõjuvasse ruumi – eristumine võimendatud isikupärasusega kontrastses ja isegi kõhedas keskkonnas. Poosides kajastub iseolemissoov ning ebamugavus, kangestatus ja kohmetus ümbritseva suhtes.”

“Kui kunagi olid sooliselt eristatud riided kahele grupile sotsiaalseid ja kultuurilisi ootusi esitatavaks vahendiks, siis tänapäeva soolise kuuluvuse laiendatud mõistete kogus on meid toonud reaalsusesse, kus see süsteem enam ei saa täita oma eesmärki. Inimeste püüdlus eelarvamuste müürist ning kehtestatud piiridest lahti saada on omalaadne loominguline protsess, kus rõivad nüüd mängivad teistsugust rolli ja aitavad sellele kaasa. Kokkuvõtvalt võib öelda, et saadud moeseeria tähistab kandilisse maailma pigistatud vabadusejanu,” lisab omalt poolt ka Anna-Maria Beketova.

Fotoseeria modell Gregor Kullaga on pildistatud Põhjala pruulikojas, rõivad on pärit vintage-poest Fankadelik ning erakogudest. Meigi ja soengu eest vastutas Mari-Ly Kapp.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid