Foto: Anete Toming

FOTOD: Nordic Hotel Forumis avati uus restoran Noho

Nordic Hotel Forum esitles möödunud nädalal uhiuut Skandinaavia ning Jaapani dünaamilise fusion-kooslusena loodud restorani Noho. Kohalike ning värskete toorainetega valmistatud maitseelamusi käisid nautimas Ženja Fokin, Helen Adamson, Aljona Eesmaa ja paljud teised.

Noho Restoran on loodud japandi põhimõttel – maitsekooslused järgivad klassikalisi Jaapani köögi põhimõtteid, mis on kombineeritud Skandinaavialike toorainete ja toiduvalmistamise tehnikatega. Maitserännakutele viib restoranis Noho peakokk Timofei Monahhov, kes viimati töötas peakokana Schlössle Hotels Grupis. “Köögikunst on Jaapanis iidne ning auväärne kunst. Menüü kokku panemisel inspireeris mind põhiliselt loodus ning puhtad maitsed, mida üritasin sobitada jaapanipäraste lisanditega,“ sõnab Timofei. Muide, lisaks roogadele pakub Noho nii traditsioonilisi kui ka Jaapani maitsetega kokteile.

Samuti pakub Noho lisaks põnevatele maitseelamustele ka arhitektuurilisi uuendusi. Nimelt leiab restorani ees terrassi asemel klaasist soojendusega 4-8 kohalised tarud, mis on korraga nii tervise kaitseks kui ka privaatsuse pakkumiseks. Tarud on disaininud auhinnatud ning tunnustatud arhitekt Indrek Allmann. Restorani sisekujundus autoriteks on aga sisearhitektid Kaire Kemp-Tišler ja Ea Andla.

Vaata fotosid toimunud avaüritusest allolevast galeriist!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kalve Coffee

Aromaatseim festival Tallinn Coffee Festival saab 10!

Palavalt armastatud kohvigurmaanide sündmus Tallinn Coffee Festival toimub 25. ja 26. aprillil juba 10. korda. Taaskord on põhjust kõigil kohviekspertidel kui ka -nautlejatel tulla kokku Kultuurikatlas, et nautida ergutavat kohviaroomi, degusteerida erinevaid kohvisorte ja röste, tutvuda uute toodetega ning veeta meeleolukas päev Tallinn Coffee Festivalil sõprade või pere seltsis. Kohvivaldkonna proffe köidavad baristade võistlused ning valdkonna kogemusi jagavad rahvusvaheliselt tunnustatud kohvieksperdid.

Tallinn Coffee Festival ei piirdu vaid kohviga. Üritusel leiab igaüks endale meelepärase joogipoolise, olgu see eksklusiivne kohv, kvaliteetne tee, idamaine matcha, värskendav limonaad või lapsesõbralik kakao. Meeldiva joogi kõrvale saab maiustada nii kvaliteetset šokolaadi kui ka tervislikku jogurtijäätist. Kehakinnitust pakub Samliku Pekker, pakkudes armastusega tehtud saiakesi, Lätist veereb kohale tänavatoidu kiosk ning toekama eine valmistab kohvik Must Puudel. Kohvifestival on kogupereüritus, kus on avatud ka lasteala.

„Oleme sel korral täitnud kogu Kultuurikatla ja festivalikülastajat ootab 78 osalejat kokku 12 maalt. Kahjuks oleme pidanud viimastel nädalatel ära ütlema mitmele ettevõttele, kelle „talveuni“ liialt kaua kestis. Külastajale pakutav valik toodetest ja tootjatest on muljetavaldavalt värvikas ja peaks rahuldust pakkuma ka nõudlikuimatele tarbijatele,“ kirjeldab toimuvat peakorraldaja Kennet Sarv.

Festivalil osalevad tõelised klassikud nagu Kokomo, Brick ja Caffebo röstikojad. Uue Eesti tulijana on kohal Seedo röstikoda. Oma esitluse seavad üles ka välismaised röstikojad, näiteks Prolog Taanist, Nostos Inglismaalt. Lisaks naabrid Lätist Rocket Bean, Kalve, Tiny Giant ja mitmed uued osalejad Lätist. Leedust tulevad Taste Map, Crooked Nose ja Vero Coffee House.

Festivali programmi traditsiooniline osa on baristade võistlustel. Parimad selgitatakse latte art ehk piimakujundite valamises ning cupping’us ehk kohvide maitsmises. Profexpo korraldab võistlused avatuna kogu Baltikumi baristadele, mis toob kohale oma kutseoskusi ja maitsemeelt proovile panema kokku 31 osalejat sh võisteljad Lätist ja Leedust.

Kohvifestival on avatud külastajatele:

laupäeval, 25. aprillil, kell 10–18

pühapäeval, 26. aprillil, kell 10–16

Pilet festivalile maksab 10 eurot. Kuni 12-aastased lapsed saavad üritusele tasuta, kui on koos täiskasvanuga. Piletid on müügil Piletikeskuses ja Kultuurikatlas kohapeal. Uuri lisa tallinncoffeefestival.ee. 

Veel sarnaseid artikleid


Rentalier
Foto: Maria Baskevits

Rentalier alustas koostööd moebrändiga Malina

Disainerrõivaste laenutusplatvorm Rentalier korraldas läinud neljapäeval Yayaki House’i ruumides eksklusiivse ürituse, et tähistada oma e-poe avamist ning tutvustada uut koostööd rahvusvaheliselt tunnustatud Rootsi moebrändiga Malina.

Sündmusele tõi Rentalier kokku moesõbrad, sisuloojad ja püsikliendid, pakkudes külalistele võimalust tutvuda Rentalieri värske suunaga, milleks on e-poe lansseerimine ning Rootsi moebrändi Malina hoolikalt kureeritud valiku müük.

„E-poe avamine on meie jaoks oluline samm. Nüüd saab Rentalierist mõlemat. Sära erilisteks sündmusteks ja kapselgarderoobi täiendust rahulikemaks sündmusteks. Samuti on meil suur rõõm olla Malina ametlik edasimüüja Eestis,“ sõnas Rentalieri asutaja Josefine Vaher-Vahter.

“Kuna jätkusuutlikus on Rentalierile alati olnud südamelähedane, siis soovime abistada naisi kapselgarderoobi ülesehitamisel. Laenutamine on alati jätkusuutlik valik, aga ka teadliku garderoobi üles ehitamine esemetest, mida sa ikka ja jälle kannad ning armastad on samuti jätkusuutlik. Malina tooted sobivad selleks imehästi,” lisab Inger Kitt.

Yayaki House’i inspireeriv keskkond lõi sündmusele erilise atmosfääri, toetades brändi visiooni pakkuda klientidele kvaliteetset ja teadlikku moekogemust. Vaata pilte toimunud sündmusest galeriis!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid