Kavandatud keset teist koroonalainet, õhkab kevadsuvine kollektsioon rahu, tasakaalu ja soojuse poole. Hooajale kohaselt on kollektsioonis esindatud palju naturaalseid kangaid – innovaatilisest kortsutatud Itaalia luksus puuvillast pluusid kombineerituna toorsiidi- ja puuvillakiust kostüümiga. Jaapani imekerge puuvillane siirsakar kangas, mis on ka eelnevatel suvedel sooja vastuvõtu osaliseks saanud, on sel hooajal vormitud ruudulise trükiga kleidimudeliteks, mis sobivad ideaalselt nii randa kui koduaeda. Kollektsioonis on olulisel kohal tekstuursed kangad, mille võlu tuleb eriliselt esile lähemal vaatlusel ning seda puudutades ja kandes.
“Kuigi meie trumbiks on hästi istuvad kleidid, on minu jaoks see kollektsioon kindlasti märgiline kombineeritavate esemete rohkuse poolest. Põhjamaised suved on heitlikud ja nii kujutasin ette, kuidas võiks olla mugav pluuse-seelikuid-jakke lihtsalt stiliseerida vastavalt vajadusele ja ilmale. Minu jaoks oli väga inspireeriv osalemine möödunud suvel TAKKK keskkonnakunsti sümpoosionil, kus uurisin nõukaaja tööriiete olemust ja nii jõudsidki retro vaimust kantud jakid-pluusid ka sellesse kollektsiooni. Nende esemete näol on tegu unisex toodetega, mis väljendub nii siluetis kui ka näiteks esikinnises ja taskute rohkuses. Kleitidel on sel hooajal fookus varrukatel, mille üle, ma usun, et rõõmustavad paljud! ” sõnab moedisainer Lilli Jahilo oma uusimast kollektsioonist.
Kollektsiooni fotolavastuse kandev idee pärineb Londonis resideeruvalt loovjuhilt Helen Sirbilt, kes on ka lilleinstallatsioonidest kujunduste autor: “Idee arenes Londoni lockdown’is eelmisel kevadel, kui hakkasin endale koju iganädalasi lillesaadetisi tellima ja neid aias pildistama. Vaimustusin kaasaegsest ikebanast nõnda, et tekkis suur tahtmine seda suuremal skaalal proovida; mängida ruumiliselt graafiliste joonte ja orgaaniliste vormidega, inimmõõtmega. See kõik haakus imeliselt kokku Lilli uue kollektsiooniga, kus skulpturaalse vormiga rõivad moodustavad koos lilledega harmoonilise kompositsiooni.”

Kollektsiooni jäädvustas fotograaf Riina Varol, stilistika autor on Liis Plato ning jumestuse ja soengu eest kandis hoolt Mammu. Rõivaid kannab Icon Modeling Agency modell Birgit. Kollaažide ja veebikataloogi kujundas Helene Vetik loovagentuurist Hmmm Creative Studio.
Lilli Jahilo moemaja asub Tallinnas Kalamajas (Valgevase 13), kuhu on oodatud kõik külastajad teisipäevast-reedeni kella 12-17. Samuti on 24/7 avatud veebipiood: shop.lillijahilo.com.
Rousteing, kes asus Balmaini loovjuhiks 2011. aastal kõigest 25-aastasena, oli sel hetkel noorim mitteasutajast loovjuht suure moemaja eesotsas pärast Yves Saint Laurent’i Dioris. Samuti oli ta esimene mustanahaline disainer, kes võttis enda alla kõikide kategooriate juhtimise Prantsuse moemajas.
„Nagu iga lugu, jõuab ka see kord lõpule,“ teatas Olivier Rousteing. „Olen sügavalt uhke kõige üle, mida oleme saavutanud, ja lõpmata tänulik oma erakordsele Balmaini tiimile – minu valitud perele –, kes on olnud mu kodu viimased 14 aastat.“
Brändi ametliku avalduse kohaselt oli tegemist vastastikusel kokkuleppel tehtud otsusega, ning Balmain lubab lähiajal teada anda moemaja edasistest sammudest. Meie jääme aga põnevusega ootama, kuhu Rousteing oma ande ja loovuse järgmisena viib.
Algselt 2018. aastal loodud COCO NEIGE on CHANEL’i talvine erikollektsioon, mis on mõeldud nii nõlvadele kui ka linnatänavatele. See toob kokku mugavuse, liikuvuse ja majesteetliku peenuse – täpselt sellise lähenemise, mis on Gabrielle Chaneli pärandi tuum.
„Mulle meeldib, kuidas kollektsioon pole piiratud – see annab vabaduse mängida moega nii mägedes kui linnas,“ ütleb Nana Komatsu. Ning tõesti, tema kanda on komplektid, mis toovad talve garderoobi poeetilist soojuse ja jõulisuse kontrasti: roosa taftist suusakomplekt, rohekas-lilla bukleest ülikond, kašmiirkampsunid, kahetoonilised tepitud joped ning graafilised mustvalged komplektid.
Tutvu kõnealuse kollektsiooniga galeriis!
Kollektsioon on juba saadaval ka CHANELi butiikides.