Ka seekord jälgisime õhtusöögil sama kontseptsiooni: kutsu kokku inspireerivad inimesed, kellega ühe laua taga istudes ei hakka ealeski igav, kostita neid hõrkude roogade ja ka Nudisti peenjoogivabrikust pärit märjukesega ning lase õhtul omasoodu minna. Ning lubage öelda, et moekunstniku Liisi Eesmaa, fotograafide Laura Nestori ja Kristiin Elmati, VLND Burgeri eestvedaja Kris Süldi, I Wear* Experimenti solisti Johanna Eenma ja agentuuri Ruum 414 disaineri Martin Veismaniga läks õhtu ainult tõusvas joones. Loomulikult oli kohal Portaili enda naiskond – Aljona Eesmaa ja Helene Vetik – ning kaasvõõrustajatena Mihkel Männik ja Anne Vetik Nudistist.
#dinnerwithportail seekordse 5-käigulise õhtusöögi eest kandis hoolt omas headuses tuntud Sfäär ning olgu öeldud, et kõik serveeritud fotogeenilised toidud kas juba on või saavad peagi olema esindatud Sfääri suvemenüüs. Meie soovitame mekkida taimset puljongit yuzu’ga ning magustoiduks tabava nimega rooga „Eesti muld ja Eesti süda”, mille moodustavad leivavaht, stout-õlu, soolakaramellijäätis ja maltoosasiirup.
Seekordse õhtusöögi tegid aga eriliseks kodumaise Peenjoogivabrik Nudisti kroonijuveelidest vahuveinid Rabarbra, Princessa ja Diana, mis olid oskuslikult sobitatu iga Sfääri menüükäigu juurde. Ning nii nagu tekitas külalistes elevust eelmainitud magustoit, üllatas Nudist külalisi magustoidu juurde (väga) värskelt valminud kuiva siidriga ja tekitas sellega veelgi elevust. Kuuldavasti oli #dinnerwithportail seltskond esimene, kes seda seni veel nimetut siidrilist maitsta sai. Much special!
Mis veel? Ahjaa! Kui märkate fotodel kauneid õisi, millest nii mõnedki külalised ei suutnud käsi eemale hoida, siis need on pärit selliselt suurepäraselt lillestuudiolt nagu Studio Nelk.
Vaata fotosid teisest #dinnerwithportail õhtusöögist allolevast galeriist!
„Mulle meeldib, kui stiil ei pea olema ülepingutatud, vaid räägib kandja lugu. Käekell on minuarvates aksessuaar, mis lisab isikupära ja jääb alati silma ning on ka heaks meeldetuletuseks väärtustada aega ja olla hetkes. Nautida selliseid vahetuid, inspireerivaid ja meeldejäävaid õhtuid nagu näiteks tänane,“ sõnas õhtujuht Jüri Pootsmann.
Nutimaailmast inspireeritud, kuid sellele teadlikult vastanduv sündmuse kontseptsioon kutsus külalisi ekraanidest eemalduma ja looma midagi oma kätega. Disainer Stella Soomlaisi juhendamisel valmisid isikupärastatud nahaaksessuaarid, pakkudes osalejatele võimalust kogeda käsitöö rõõmu ning luua midagi ainulaadset. Õhtu maitseelamuste eest hoolitses kunstnik Maria Ader ning ahvatleva joogikaardi lõi Prike, pakkudes spetsiaalselt sündmuseks loodud suvist kokteili ja värskendavaid šampanjamulle.
Sündmuse kulminatsiooniks oli meeleolukas jahisõit Tallinna lahel, kus Admiral Bellingshauseni pardal merelisest elustiilist inspireeritud mood kohtus kuldse päikeseloojangu, merebriisi ning Tommy Hilfigeri värskeimate ehete ja käekellade kollektsiooniga.
„Soovisime luua sündmuse, mis oleks enamat kui uue kollektsiooni esitlus. Tahtsime pakkuda kogemust, kus kohtuvad ajatu disain, ehe käsitöö, inspireerivad inimesed ja suvine mereline meeleolu. Just sellised hetked annavad meie brändile tähenduse ning loovad mälestusi,“ ütles Tommy Hilfigeri brändijuht Helen Polman.
Vaata toiminud ürituse fotosid galeriist!
Mood ja muusika viisid privaatse kontsertetenduse külalised rännakule läbi erinevate aastaaegade ja paikade. Inspiratsiooni pakkusid elegantsed ülikonnad ja pulmakleidid, safari-komplektid ning ooperiõhtute kostüümid. “Kondor”, “Jäljed” ja teised Mägi kuulsad laulud kõlasid Estonia kontsertklaveril koos Ain Agani kitarrihelidega, Niguliste võlvide all leidis aset unikaalne ja lummav kontsert. “Tõnise tänane pisut mõtlik muusikastiil sobib minu Amanjeda filosoofia ja hingelaadiga, kus oluline on pühendumine ja armastus, iga päev, hommikust õhtuni. Meie mõlema looming on inspireeritud elust, armastusest, loodusest ja erilistest paikadest maailmas,” filosofeerib disainer koostööst Tõnis Mägiga.
Katrin Kuldma sõnul läks etenduse eesmärk anda edasi oma nägemus hingestatud põhjamaisest luksusest korda. „See oli eriline õhtu, mis kandis endas rahu, ilu ja tasakaalu, pakkudes publikule hetke astuda argipäevast eemale ja siseneda ruumi, kus aeg justkui peatub. See polnud pelgalt moeetendus või kontsert, vaid teekond läbi emotsioonide, väärtuste ja inspiratsiooni,“ kirjeldab disainer, kes esitles oma viimaste aastate moeloome paremikku kui ka päris uusi kollektsioone. Muide, uuele kollektsioonile on oma loomingulised killud jaganud ka noored disainerid Eva Arvisto, Lisanna Jüriso ja Carmen Triini Tälli.
Vaata moeetendus oma silmaga järele: