96-aastaselt Iris Apfelilt on ilmunud uus raamat

Foto: “Iris Apfel: Accidental Icon”

Moemaailma sõna otseses mõttes värvikamaid persoone, Iris Apfel, on valmis saanud uue raamatu. Käesoleval nädalal ilmuv teos kannab pealkirja „Iris Apfel: Accidental Icon”.

Üllataval kombel ei kvalifitseeru antud teos otseselt memuaarideks ega ka puhtalt ohtra pildimaterjaliga kohvilauaraamatuks. Vähemasti nii selle autor kindlameelselt väidab. Samuti ei ole see õpik sellest, kuidas saada täpselt samasuguseks kui Iris ise. Pigem räägib nimitegelane oma uues raamatus sellest, mis tunne oli 1940ndatel olla naine, kes otsustas hakata teksat kandma, mis töid ta peale ülikooli lõpetamist tegi, kuidas kohtus oma abikaasaga ning kuidas elada nii, et abielu kestaks vähemalt 68 (!) aastat. Lisaks käsitleb ta veel paljusid teisi teemasid alates oma džässi-armastusest kuni Valges Majas sisekujunduse tegemiseni, aga ka vastumeelsusest nutitelefonide suhtes, jõudes lõpuks viimase peatükini, mis kannab pealkirja „Kuidas elada 200-aastaseks”. Meile see küll natuke tundub memuaaride moodi, aga kui seda nii nimetada ei tohi, siis jäägu viimane sõna Irisele.

Raamat „Iris Apfel: Accidental Icon” jõuab Ameerika Ühendriikides müügile 6. märtsil ning usume, et ei lähe kaua, mil see saab (kas või näiteks Amazoni vahendusel) kättesaadavaks meilegi.

SaveSave

SaveSave

Sarnased artiklid

Kommentaarid