Foto: “Iris Apfel: Accidental Icon”

96-aastaselt Iris Apfelilt on ilmunud uus raamat

Moemaailma sõna otseses mõttes värvikamaid persoone, Iris Apfel, on valmis saanud uue raamatu. Käesoleval nädalal ilmuv teos kannab pealkirja „Iris Apfel: Accidental Icon”.

Üllataval kombel ei kvalifitseeru antud teos otseselt memuaarideks ega ka puhtalt ohtra pildimaterjaliga kohvilauaraamatuks. Vähemasti nii selle autor kindlameelselt väidab. Samuti ei ole see õpik sellest, kuidas saada täpselt samasuguseks kui Iris ise. Pigem räägib nimitegelane oma uues raamatus sellest, mis tunne oli 1940ndatel olla naine, kes otsustas hakata teksat kandma, mis töid ta peale ülikooli lõpetamist tegi, kuidas kohtus oma abikaasaga ning kuidas elada nii, et abielu kestaks vähemalt 68 (!) aastat. Lisaks käsitleb ta veel paljusid teisi teemasid alates oma džässi-armastusest kuni Valges Majas sisekujunduse tegemiseni, aga ka vastumeelsusest nutitelefonide suhtes, jõudes lõpuks viimase peatükini, mis kannab pealkirja „Kuidas elada 200-aastaseks”. Meile see küll natuke tundub memuaaride moodi, aga kui seda nii nimetada ei tohi, siis jäägu viimane sõna Irisele.

Raamat „Iris Apfel: Accidental Icon” jõuab Ameerika Ühendriikides müügile 6. märtsil ning usume, et ei lähe kaua, mil see saab (kas või näiteks Amazoni vahendusel) kättesaadavaks meilegi.

SaveSave

SaveSave

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kirjastus Puänt

Ilmunud on Ave Taaveti novellikogu “Kasukas”

Kirjastus Puänt annab teada anda, et ilmunud on Ave Taaveti uus novellikogu “Kasukas” – kirjaniku, karikaturisti ja filmitegija kolmas raamat, kus on kokku traageldatud huumor ja ühiskonnakriitika, igapäevaolme ning maagilis-müstline elutunnetus.

Aeg on kõnealuse raamatu lehekülgedel kihiline nagu kasukasalat – kaasaegse heaoluühiskonna varjudes luusib endiselt arhailine, folkloristlikule mõtlemisele omane maailm, kus toimetavad eesti rahvapärimusele tuttavad tegelaskujud – luupainajad, kratid ja libahundid. Tekstide vahele on põimitud Rein Muuluka fotod Eesti talumaastikest ning kodustest interjööridest, mis on üles pildistatud läbi 1920ndatest pärineva fototehnika läätse.

Raamatu esitlus toimub 14. märtsil Paavli Kultuurivabrikus sarja Paavli.LIT raames algusega kell 18.00. Lähianalüüsi kõssidest, elu hääbumisest maapiirkondades ja krüptoinvesteeringutest pakuvad Theodor Nurmekund, Rein Muuluka ja Ave Taavet. Õhtut juhib Kaisa Ling.

Uuri lisa puant.ee.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Eesti Disainerite Liit

Eesti disainiklassika – maimikutele!

Kes meist ei teaks “Vana Toomase” lampi, Tarbeklaasi vaase, Standardi mööblit, Polümeeri vahtkummist mänguasju või puidust täheklotse. Neid kõiki ühendab asjaolu, et tegemist on Eesti oma disainiga, mis on valminud keeruliste aegade kiuste. 

Värskelt ilmavalgust näinud “Eesti disainiklassika maimikutele” on hoolikalt valitud näidistega pildiraamat, mis tutvustab disainiklassikat pere kõige väiksematele, kes saavad raamatust õppida sõnu ja värve, veidi vanemad aga uurida asjade vormi ja funktsiooni. Vanavanematel on kindlasti lastele jutustada nostalgilisi lugusid oma lapsepõlvest.

Raamat on valminud 2023. aastal Kõrgema Kunstikooli Pallas lõputööna koostöös Eesti Disainerite Liidu ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumiga. Raamatu kunstnikuks on Kristin Vaher. 

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid