8 tähelepanekut Chaneli uue kollektsiooni esitluselt

Foto: Chanel

Tundub, et me ei jõua silmagi pilgutada, kui moemaailm on juba võtnud fookusesse järgmise moehooaja. Kui osad moemärgid ei ole jõudnud veel oma sügistalviseidki kollektsioone esitleda, siis Chanel on liikunud sellest juba edasi ning esitles mõni päev tagasi oma 2021/2022. aasta kuurortkollektsiooni. Nii palju siis moemaailma tempo vaibumisest, eks ole.

Vaatasime Chanel cruise 2021/2022 kollektsiooni esitlusvideo üle meiegi ning mõtlesime, et anname seekord sellele ülevaate kaheksa tähelepanekuna. 

  1. Kollektsiooni moeetendus võeti üles nii efektses kohas nagu Carrières de Lumière’s, mis asub Les Baux-de-Provence’is, Lõuna-Prantsusmaal. 
  2. Kollektsioon, mis sündis Chaneli moemaja loomingulise juhi Virginie Viardi käe all, sai peamiselt must ja valge, kuid ka üllatavalt mustrirohke. 
  3. Kollektsioon oli Chaneli kohta väga punk ja rock’n’roll – mõelge ise, kas te oleksite kunagi osanud Chaneli naist kujutada ette võrksukkades ja huulerõngaga? Kuid just selliseid detaile nägi esitlusel hulgi. 
  4. Virginie Viard sai kogu kollektsiooni inspiratsiooni Jean Cocteau 1960. aastal valminud filmist „Le testament d’Orphée“ („Orpheuse testament“).
  5. Kuurortkollektsiooni ametlikud fotod jäädvustati aga hoopis Gabrielle Chaneli värskelt renoveeritud korteris, mis asub aadressil 31 Rue Cambon, Pariisis, mitte Lõuna-Prantsusmaal. 
  6. Kollektsiooni esitlusel oli Chaneli kohta üllatavalt vähe näha… käekotte! Üks põhjus võis olla selles, et moelavale jõudnutest olid mitmed ootamatult pisikesed. Teisalt tundub, et Viard leidis, et see kollektsioon ülemäära palju käe otsas rippuvaid aksessuaare ei vajagi. 
  7. Samas ehteid jagus kollektsioonis küll igale maitsele ja igaks olukorraks. 
  8. Kollektsiooni esitlusvideo lõppakord oli tõenäoliselt üks ilusamaid (ja lootustandvamaid), mida oleme seni neil lugematutel virtuaalsetel moeetendustel näinud.

Sarnased artiklid

Kommentaarid