5 x 5 Portaili lemmikkomplekti tänavuselt moenädalalt

Foto: Portail.ee

Tallinn Fashion Week on selleks korraks läbi, kuid ärgem unustagem, et nüüd alles algab see aeg, mil kollektsioonid ja moenädalal esitletud esemed oma elu elama hakkavad. 

Nagu oleme teinud varasematel aastatel, otsustasime tänavugi teieni tuua Portaili lemmikkooslused, mis virtuaalset aplausi väärt. Kuna meile meeldib mängida ka matemaatikaga, siis otsustasime, et valime välja viis disainerit või brändi, kelle kollektsioonist viiele komplektile kahe käega alla kirjutame. Ja kuna Kuldnõela ja Hõbenõelaga pärjatud kollektsioonid said ovatsioone niigi ning Embassy of Fashion oli nii suurepärane, et seda sära jagus iga kolmiku show’d külastanud külalise sotsiaalmeediasse, siis otsustasime, et keskendume viiele nimele ülejäänud programmi seast. 

Ennos

Kersti Pohlaku disainitud Ennose kollektsiooni saime näha Kuldnõela galal, kus moemärk oli nomineeritud Hõbenõelale. Meie „Coffee with Portail” vestluses ütles Kersti juba ette, et näha saab mängu seguna skandinaavialikust minimalismist, tugevate joontega naiselikkusest ning kaasasündinud ja Ida-Euroopale omasest praktilisusest. Ja kuna Ennose trumbiks on üleriided, mis nõuavad tugevat rätsepatööd nii lõigetes kui ka viimistluses, siis ka neid võis meie lemmikute seast leida. 

Ennos

Foto: Erlend Štaub

Ivo Nikkolo

Ivo Nikkolo 25 juubelietendus tõi moelavale läbilõike brändi sügistalvisest kollektsioonist, eelvaate kevadisele kollektsioonile ning spetsiaalselt moenädala jaoks loodud komplektid. Muide, moebrändi uus kollektsioon on inspireeritud mägedest ja tippu jõudmisest. „Kui oled mäe tippu jõudnud, siis valdab sind ühest küljest eufooria ja teisalt rahu. Sellist emotsiooni me uue kollektsiooniga soovimegi anda,” ütles Ivo Nikkolo peadisainer ja kollektsiooni juht Britta Laumets-Merila. Disainiideedest pakatav kollektsioon andis juubeliväärilise ülevaate nii moemärgi tänasest päevast kui ka senisest ajaloost, tuues nutikalt välja oma trumbid, mille pärast meiegi Ivo Nikkolot armastame.

Ivo Nikkolo

Foto: Erlend Štaub

August

Omas headuses tuntud August tõi vaatajate ette sportliku minimalismi, milles nii urbanistlikke kui ka moderntantsu mõjutusi. Materjalidest oli uuena lisandunud eksklusiivne ja meie kliimale paslikult soe mohäärvill ning tekstuuri lisasid erineva paksusega tepitud kangad. Eraldi aplausi väärib kindlasti nii moeetenduse stilistika kui ka see neoonroheline ülikond!

August

Foto: Erlend Štaub

Iris Janvier 

Iris Janvieri Kuldnõela kollektsioonis põimusid seegi kord modernsus, funktsionaalsus ja hoolega läbi mõeldud detailid. Kuna brändi filosoofiaks on luua mõistlike hindadega stiilseid naisteriideid, mis oleksid ühtaegu klassikalised ja uuenduslikud, siis sai just selliseid komplekte laval ka näha. Eriliselt aplodeerime roostekarva pükstükile ning nahainimatsiooniga komplektile!

Iris Janvier

Foto: Erlend Štaub

Tauri Västrik

Ametliku kirjelduse järgi tõi Aalto ülikooli disainitudeng Tauri Västrik oma debüüdil lavale kudumikollektsiooni, mis on algselt inspiratsiooni saanud sooneutraalsusest, ajastu meenutustest ja 90ndate nostalgilistest lasterõivastest. Meie arvates tõi ta Tallinn moenädala lavale ka paraja annuse meeldivat nooruslikku julgust ja värskust, mida loodame moenädala programmis edaspidigi näha!

Tauri Västrik

Foto: Erlend Štaub

Sarnased artiklid

Kommentaarid