Foto: Krõõt Tarkmeel

Süntees tööstuse ja käsitöö vahel ehk Tauri Västriku debüüt TFW’l

Juba järgmisel kolmapäeval stardib tänavusügisene Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week. Suurejooneline ja kahtlemata vaatemänguline moenädal toob nelja päeva vältel lavale üle 20 moelooja ja -brändi kõige uuemad kollektsioonid, lisaks antakse sügisese moenädala raames üle Kuldnõela auhind. 

Üks linnuke siristas meile, et 19. oktoobril on oma kollektsiooni näitamas ka selline alustav moedisainer nagu Tauri Västrik. Tauri on täiesti meie oma Eesti moelooja, kes saanud Eesti Kunstiakadeemiast kätte oma bakalaureusekraadi ning hetkel jätkab moedisaini magistriõpinguid Aalto ülikoolis. Oma Tallinn Fashion Weeki debüüdi raames toob Tauri lavale kudumikollektsiooni, mis algselt inspiratsiooni ammutanud sooneutraalsusest, ajastu meenutustest ja 90-ndate nostalgilistest laste rõivastusest. Moekollektsioon ise põimib sünteesi tööstuse ja käsitöö vahel, nimelt koosneb see Saksamaal tööstuslikult toodetud kudumitest ja Eestis käsitsi valmistatud mohäärkudumitest.

Muide, Tauri Västriku moeetendus Tallinna moenädalal on jätkuks tema 16. septembril Milanos toimunud moekollektsiooni esitlusele Mittelmoda nimelisel konkursil.

Vaata galeriist väikest eelvaadet sellest, mida Tallinn Fashion Weekil Taurilt oodata on!

Veel sarnaseid artikleid


hoji
Foto: Johanna Eenma

Kriss Soonik ja hoji lõid pärlid väikese vimkaga

Kriss Sooniku värskes koostöös ehtemärgiga hoji saavad kokku kaks loomekäekirja, mis on tegelikult juba aastaid teineteise kõrval liikunud. hoji taga on Johanna Eenma – fotograaf, stilist, I Wear* Experimenti laulja ning Kriss Sooniku parem käsi, kelle ideed on saatnud nii brändi moeetendusi kui ka kampaaniavõtteid.

Kui seni on Johanna loodud ehted sündinud pigem hetkeks – lavale, fotole, sündmusele  –, siis nüüd on sellest loomingulisest dialoogist saanud esimene ametlik hoji x Kriss Soonik ese. Koostöö keskmes on piiratud koguses pärlikee, millele annab äratuntava Sooniku puudutuse brändi kassilogo. Tulemus on õrn, mänguline ja veidi kelmikas, nagu üks hea aksessuaar olema peab: piisavalt klassikaline, et kesta, ja piisavalt iseloomuga, et mitte jääda lihtsalt ilusaks detailiks.

Uue ehtekoostöö kõrvale tasub vaadata ka Kriss Sooniku kevadsuvi 2026 kollektsiooni, mis on juba saadaval moemärgi veebipoes kriss-soonik.com. 

Veel sarnaseid artikleid


Hannes Rüütel
Foto: Mia Tohver

HANNES RÜÜTEL, kirsid ja suvenostalgia

Kodumaise moemärgi HANNES RÜÜTEL tänavune kevadsuvine kollektsioon on inspireeritud magusast suvenostalgiast ja hetkedest, mida tahaks alati endaga veidi kauem kaasas kanda. Disaineri sõnul sümboliseerib kollektsiooni läbiv kirsimotiiv uut algust ja rahulolu, tuues kokku modernse silueti ning mänguliselt kerge meeleolu.

“Käesolev hooaeg tähistab brändi jaoks ühtlasi ka olulist uut peatükki,” tutvustab omanimelise moemärgi asutaja ja disainer Hannes Rüütel. “Lisaks meesterõivastele kuulub esmakordselt põhikollektsiooni hulka ka valik naisterõivaid — puuvillased seelikud, särgid ja dressipluusid ning linased kleidid. Vabalt langevad vormid, mugavus ja maitsekad detailid loovad tasakaalu argise lihtsuse ning romantilise kulgemise vahel.”

Rõivakollektsiooniga ühes laieneb moemärgi kirsimaailm veelgi — koostöös kohaliku küünlabrändiga Nore on valminud kirsilõhnaline küünal, mis toob suvised hetked ning kollektsioonist inspireeritud meeleolu ka interjööri.

Õitsvad kirsipuud ja hetked aeglaselt kulgevatest suvepäevadest on meeleolukalt pildile püüdnud Mia Tohver.

Tutvu moemärgi HANNES RÜÜTEL kollektsioonidega Telliskivi Loomelinnakus aadressil Telliskivi 60A/3, Tallinn. Vaata ka hannesruutel.com.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid