5 küsimust positiivse võbega Lustele

5 küsimust positiivse võbega Lustele

Foto: Luste

Ehk olete juba kuulnud sellisest kodumaisest disainibrändist nagu Luste? Või olete hoopis kokku puutunud Luste kaartide või kalendritega, või isegi näinud Luste pusa mõne saatejuhi seljas „Terevisioonis“? Võib-olla olete aga Luste tooteid näinud, kuid ei ole kokku viinud, kes on mis? Just seetõttu pöördusime Luste loojate – Hanna ja Martin Veismani – poole, et kõigile saaks selleks, millega on tegu.

Alustuseks – mis on Luste?

Luste on kodumaine disainibränd, mis on inspireeritud meid ümbritsevast loodusest. Oma loomingus oleme kujutanud tavapäraseid taimi (nt ohakas, hernes, tulp, kullerkupp, jänesesaba jt) oma kiiksuga, fantaasiarikkas võtmes. Meie eesmärk on ülistada enesestmõistetavat meie ümber ning sellest tulenevat rõõmu ka teistega jagada. Hoolimata sellest, et me igapäevaseid taimi, nagu näiteks tomat ja till, hästi teame, võib neid ka rambivalgusesse tõsta ja põnevalt kujutada. „Näha maailma liivateras,“ nagu ütles kunagi inglise kunstnik William Blake.

Kuidas Luste sündis?

Martin on aastaid illustreerinud kõiki Tallinna Botaanikaaia materjale ning tekkis tunne, et looduses on väga palju sellist, mida saaks illustratsioonide abil esile tuua ja millele tähelepanu pöörata. Kuna meile on meeldinud koos erinevaid projekte arendada ja lahedaid rutiinimurdvaid plaane teha, siis seekord tundus ühise ettevõttega alustamine ja brändi loomine väljakutsuva ideena. Tänu sellele sündiski Luste ning kõik algas kaks aastat tagasi suureformaadilise seinakalendri loomisega, mida ise näeme pigem sisekujunduselemendi kui kalendrina. 

Mida ja miks just sellisena pakute?

Lisaks populaarsele ja massist eristuvale seinakalendrile on meie tootevalikus kalendermärkmikud, pusad ja postkaardid. Püüame iga illustratsiooniga üllatada ennast ja publikut ning värvi, mustri ja vormi abil tuua loodust meile lähemale. Selline modernne natüürmort seintel ja seljas. 

Kas pakute täna ka midagi uut?

Valminud on uus, 2022. aasta seinakalender ning tänavu valmisid esimest korda ka kalendermärkmikud. Seda luues lähtusime eelkõige enda vajadusest ja eelistustest. Meil oli kaks põhilist ideed. Esiteks soovisime, et igal nädalal oleks märkmikus lisaks ürituste, kohtumiste ja tähtpäevade meelespidamisele palju vaba ruumi märkmete ja ideede kirjapanekuks. Teiseks, et see oleks piisavalt lihtne – aastaeesmärgid, nädalavaade ja lõpus märkmete lehed. Usume, et lihtsuses peitub võlu ja selgus. Samas, lisasime vürtsi ka enda illustratsioonidega. Kohe on valmimas uute kujundustega pusad ja kotid. Uuel aastal tahame tuua turule mitu uut toodet ning katsetada tekstiili ja keraamikaga – peagi valmib Eesti keraamiku Raili Keiviga üks projekt, mille lõpptulemust põnevusega ootame ja millest õige pea kuulda saate.

Kust teid kõige paremini leiab?

Kõige parem tootevalik on meie enda kodulehel www.luste.ee. Lisaks on meie kalendrid, märkmikud ja postkaardid saadaval parimates disainipoodides Tallinnas, Tartus ja Pärnus ning Apollo raamatukauplustes üle Eesti. Sel aastal on meiega võimalik kohtuda kahel kõige ägedamal jõululaadal – 12. detsembril EKA jõuluturul ja 19. detsembril Eesti disainiturul Telliskivis. Meie tegemisi saab jälgida ka Instagramis ja Facebookis. 

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid