20. aprillil avatakse Marit Ilisoni näitus „Ootamine”

Foto: Maiken Staak

Käesoleva nädala neljapäeval, 20. aprillil avatakse Vaal galeriis Marit Ilisoni isikunäitus „Ootamine”. Näituse temaatikaks on tõsiasi, et käesolev aeg on kiirem, ärevam ja silmapilksem kui kunagi varem, kuid siiski ootame pidevalt, et miski muutuks, lõppeks, saabuks, ootame uut stimulatsiooni, mis tooks rohkem põnevust või hoopis leevendust.

Tajupõhisel ja kohaspetsiifilisel näitusel „Ootamine” on pealtnäha trafaretne alguspunkt, kuid selle mõistmiseks peab peatuma, võtma argikiirusest aega ning vaatlema ja süvenema. See on nagu meditatsiooniharjutus, mis tõmbab sujuvalt hetkesse, argimürast eemale, olema „siin ja praegu”. Tegelikult tekib teos iga vaatleja peas ning näituseelamus algab juba otsusest galeriisse minna.

Marit Ilison sõnab: „Minu jaoks on oluline leida ja esitleda lihtsaid elemente, millele tähenduse andmisel võib edastada väga sügavaid mõtteid ja tundeid. Olen näitusele sobivat ruumi otsinud pikalt ning minu arvates sobitub see kohaspetsiifiline töö ideaalselt Vaal galerii keskkonda ja konteksti – galerii asub südalinnast eemal, mis juba eos loob aja dimensioonis soodsad tingimused, galeriisse minekuks peab võtma aega ning näitust ei saa jooksu pealt kogeda. Samuti on käesolev näitus küpsenud ja oma aega oodanud alates 2011. aastast, nii on ka teos ise sõna otseses mõttes oodanud aega, mil avalduda.”

Marit Ilison on kunstnik, ettevõtja ja Kristjan Raua kunstipreemia laureaat, tema näitus „Ootamine” on osa 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali satelliitprogrammist. Triennaal on rahvusvaheline kunstisündmus, mille käigus rakenduskunstnikud ja disainerid mõtestavad aega ja selle erinevaid käsitlusi. Tänavuse triennaali peanäitus „Ajavahe. Time Difference” on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avatud 21.04−23.07.2017.

Marit Ilisoni näitus „Ootamine” avatakse 20. aprillil kell 17.00 Vaal galeriis ning see jääb avatuks 20. maini. Rohkem infot näituse kohta leiab ürituse Facebooki leheküljelt https://www.facebook.com/events/130825174122064/.

Sarnased artiklid

Kommentaarid