2 uut raamatut Rick Owensilt

Foto: Danielle Levitt

Rick Owensil on olnud ütlemata tegus aasta. Lisaks tavategemistele moedisainerina, Kumu kunstimuuseumis (veel 19. septembrini) avatud näitusele pälvis moedisainer tänavustel CFDA Fashion Awards 2019 moeauhindadel aasta meestemoe disaineri tiitli. Ja nüüd, septembris on temaga seotult välja tulemas kaks uut raamatut. 

Oma tumedate toonide ja provokatiivse moeloomingu poolest tuntud Owens on alati fotograafidele head ainest pakkunud. Nii ongi esimene, kirjastuse Rizzoli New York alt ilmuv raamat pühendatud just nimelt fotodele tema loomingust. „Rick Owens Photographed by Danielle Levitt” nime kandev ideaalne kohvilauaraamat koosneb 150 mustvalgest ja värvifotost, mis kõik aastate jooksul jäädvustatud, nagu nimigi ütleb, fotograaf Danielle Levitti poolt. 

Teise raamatuga teeb aga Owens ise aktiivselt tööd. Nimelt on ta kokku panemas raamatut 1970ndate disainerist Larry LeGaspist, kes lõi suurejoonelisi kostüüme nii Grace Jonesile kui ka bändile Kiss. Miks just temast? Sest just LeGaspi looming on Owensi sõnul teda väga mõjutanud, juba nooruspõlves, mil ta alles Californias elas. Raamatu „LeGaspi by Rick Owens” annab samuti välja Rizzoli kirjastus ning lisaks Owensi panusele (ning muidugi meeletule fotomaterjalile) leiab raamatust esseesid André Leon Talleylt, samuti intervjuusid Patti LaBelle’i, Paul Stanley, Valerie LeGaspi ja Pat Clevelandiga.

Sarnased artiklid

Kommentaarid