100% taimne Lilli Jahilo

100% taimne Lilli Jahilo

Foto: Virge Viertek

Lilli Jahilo esitles Kuldnõela nominendina Tallinn Fashion Weeki avapäeval kollektsiooni, mis pani kogu Portaili toimetuse oma häält ära karjuma – seda selle parimas võtmes. Mis teeb selle kollektsiooni aga veelgi erilisemaks, on see, et lisaks visuaalsele ilule on terves kollektsioonis kasutatud vaid taimset päritolu kangaid ja biolagunevat furnituuri.

“Minu jaoks on selle kollektsiooni loomine olnud hästi põnev protsess, ent ka oluliselt suurem väljakutse, kui ma esialgu oskasin arvata,” räägib Lilli. “Kõige raskem on kahtlemata olnud leida looduslikku päritolu furnituuri – nagu ilmneb, ei ole maailmas veel seni loodud biolagunevaid tõmblukke, samuti on nööpide valik üsna piiratud. Küll aga tootjatel suur töö selle nimel käib! Soovisin säilitada brändi käekirjale omaseid elemente ja figuurseid siluette, aga tuua sisse ka täiesti uudseid tootegruppe. Kus vähegi võimalik, katsusin luua tooted monokiust, kuni niidini välja. See kollektsioon ongi omamoodi uurimisprojekt, et näha, mida tähendab luua 100% naftavaba toodet. Samuti pole siin kasutatud ühtegi loomset päritolu materjali, ei villa ega siidi.”

Stilistiliselt on kollektsioonis elemente 90ndate tänavamoest, reivikultuurist, samuti unisex tooteid, mis on edasiarendused möödundsuvisest TAKKK keskkonnakunsti sümpoosioni meeste tööriiete projektist. “Olen sidunud sellesse kollektsiooni mälupildid 90ndate Londonist, samuti sellele järgnenud klubimuusika kõrgaja, reivid ja peod. Vastukaaluks on sinna punutud ka maalähedust à la väike maja preerias ning käsitööd, mis heegelduste ja naturaalsete materjalide näol esindatud on. See on justkui ringreis läbi lapsepõlvemaa. Ilmselt on nüüd piisavalt ajalist distantsi tekkinud, et see aeg endast uuel moel läbi filtreerida,” sõnab disainer.

Uudista Lilli Jahilo Kuldnõelalgi nähtud 100% taimset kevad/suvi 2022 kollektsiooni allolevast galeriist!

Olgu ka lisatud, et lookbook’il aitasid sündida fotograaf Virge Viertek, stilist Liis Plato, meigikunstnik Mammu ning modell Triinu. Kogu kontseptsiooni ning loovjuhtimise taga oli meie oma Helene Vetik. 

Kollektsioon ise jõuab Lilli Jahilo veebipoodi müügile juba aasta lõpus.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid