Virtuaalse TALLINN FASHION WEEKI juhatab sisse Kuldnõela gala

Foto: Roberta Einer/London Fashion Week

Täna õhtul saab alguse Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week, mis leiab aset suures osas virtuaalselt Anne & Stiili veebi vahendusel ning naelutab moehuvilised 20.-23. oktoobrini ekraanide ette värskemat kodumaist moekunsti nautima. Moenädala avapäev kulmineerub Kuldnõela galaga, mille raames antakse üle tänavused Kuldnõela ja Hõbenõela auhinnad ning esmakordselt Kuldse Nõelakoja auhind.

Kell 18 avab moenädala bränd nimega IVL, mille taga seisab modelli ja stilistina tuntud Inga Vatsk-Laasner. 2018. aastal Hõbenõelale nomineeritud Inga Vatsk-Laasner on omanimelise brändiga tegutsenud tänaseks kolm aastat, olles loonud täiesti sõltumatu moemärgi, mille sildi all valmib enamasti üksikeksemplaridena igapäeva meeleoludest inspireeritud mood. Kogu kollektsioon sünnib Inga isikliku maitse järgi, mõeldes sellele, mida ta ise kannaks. Erilist tähelepanu saavad pisikesed detailid ja kvaliteet. Kollektsioonides on kasutusel nii vintage kangad Eestist ja välismaalt, kui ka kangajäägid.

Avaetendusele järgneb Kuldnõela gala, mille raames jõuab publiku ette kodumaise moekunsti tipp. Eesti moedisaini auhinnaga Kuldnõel tunnustatakse silmapaistva moelooja järjepidevat tööd vähemalt viimase viie aasta vaates. Silmas peetakse kollektsioonide kvaliteeti ja funktsionaalsust, ajakohasust ja ilu, samuti pööratakse tähelepanu müügiedule ning ekspordivõimekusele. Kuldnõela auhinnale on tänavu nomineeritud Roberta Einer, Riina Põldroos ja Britta Laumets-Merila (kaubamärk Ivo Nikkolo).

Kuldnõela kõrval antakse välja ka Hõbenõel, mis antakse välja viimase aasta meeldejäävama panuse eest meie moeellu – see on auhind julge pealehakkamise, erakordse ettevõtlikkuse, särava idee ja energilise teostuse eest. Hõbenõela nominendid on tänavu Tauri Västrik, Karl Korsar ja Cärol Ott.

Esmakordselt annab Kuldnõela žürii välja parima aksessuaaride looja auhinna Kuldne Nõelakoda, mille nominendid on Stella Soomlais, Kadri Kruus ja Sigrid Kuusk.

Sarnased artiklid

Kommentaarid