VIKA ANISKO x COLLAR: Lätis ilmavalgust näinud ujumisriiete kollektsioon

VIKA ANISKO x COLLAR: Lätis ilmavalgust näinud ujumisriiete kollektsioon

Foto: collar.lv

Collar on Läti pesu- ja ujumisriiete bränd, millel olen juba mõnda aega silma peal hoidnud. Brändi disain on moemeeli paitavalt minimalistlik, värvilahendused mitte liiga kriiskavad ning kampaaniafotode visuaalne identiteet veel omakorda kiidusõnu väärt. Kui minuni jõudsid kõlakad, et Collar on loomas kapselkollektsiooni koos lätlannast fotograafi Vika Aniskoga, siis teadsin, et seda infot tuleb jagada ka Portailis.

Vika Aniskoga õnnestus mul esimest korda tutvuda Riia moenädalal mõned hooajad tagasi. Meid tutvustas ühine sõber Helene Vetik, kellel on olnud au paari aastatetaguse projekti raames Vika kaamera ees ka poseerida. Vika on muide olnud mõnel korral ka ise Collari brändi modelliks – oma naturaalses olekus, roostekarve kiharate ja imeliste tedretähnidega. Just sellest koostööst sündiski idee ühiskollektsiooniks, mille disaini panustab seekord ka Vika ise.

Värskelt ilmavalgust näinud Vika Anisko x Collar kollektsioon räägib harmooniast ja emotsionaalsest tasakaalust. Tänapäevases kiires maailmas on igal inimesel omad viisid, kuidas sellest meeletust elutempost välja astuda. Vika näiteks teeb seda vesivärvidega maalides – luues valgele lõuendile puhtaid ja minimalistlikke kujundeid. Needsamad kujundid – täiskuud kujutavad rõngad – ongi leidnud kapselkollektsioonis tee just nimelt Collari ujumisriietele. Iga neutraalses toonis ring on unikaalne, mistõttu on kollektsiooni kõik komplektid ainulaadsed.

Collari brändi asutaja Ieva Laube sõnul sai just Vikaga ühiskollektsiooni loomisel otsustavaks see, et nii Collar brändina kui ka Vika inimesena usuvad, et inimkeha rõõsa välimus ja enesekindel meelelaad vastanduvad moetööstuses siiani viljeldavale, justkui standardiks saanud mõtteviisile. Sellise lähenemisega ei olekski saanud veel imelisemat tulemust sündida.

Vika Anisko x Collar kollektsiooniga saab tutvuda allolevas galeriis.

Kollektsioon on müügil Riias asuvas Paviljons kontseptpoes, samuti Paviljonsi veebipoes aadressil paviljons.com. Brändi kohta leiab lisainfot Collari kodulehelt aadressil collar.lv.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid