Sügisese Moekino eredaimaks täheks on filmi “Kuningas Cnut” (King Cnut) rahvusvaheline esilinastus, mis toob Sõpruse saali tuntud Briti koomiku ning kinolinale humoorika filmi, mis kirjeldab tema võitlust võimsa moegigandi French Connectioni ja moetööstusele iseloomulike paradokside vastu. Lõbusat elamust pakub ka linateos “Antonio Lopez 1970: seks, mood ja disko” (Antonio Lopez 1970: Sex Fashion & Disco), mis tutvustab kinorahvale glamuurirohkeid 70ndaid ning pajatab loo maailma ühe mõjukaima moeillustraatori võrratult säravast elust. Film “Moereeglid André järgi” (The Gospel According to André) toob aga ekraanile moeajakirjanduse tipptegija ja tõelise stiiliguru André Leon Talley ning “Kevyn Aucoin: kaunitar ja koletis minu sees” (Kevyn Aucoin: Beauty & the Beast in Me) jutustab meigikunstnikust, kes oli 90ndate staaride lemmikjumestaja ja keda peetakse ilumaailma vaieldamatuks kuningaks. Dokumentaalfilm “Bangaologia – Stiiliteadus” (Bangaologia – The Science of Style) teeb aga tiiru peale Aafrikale ning täidab pimedad sügisõhtud meeleolukate rütmide ja värvikirevate stiilinopetega. Muusikalist naudingut pakub ka võimas linateos “Grace Jones” (Grace Jones: Bloodlight & Bami), mis lennutab vaataja särava moeikooni põnevasse sisemaailma ning annab tagatipuks võimaluse nautida Grace Jonesi unustamatuid ja särtsakaid etteasteid laval.
Filmiseansside sissejuhatuste eest kannavad sel aastal hoolt mitmed moeeksperdid, teiste seas Anne Vetik, Aljona Eesmaa, Reet Härmat, Toomas Volkmann ja Kalle Aasamäe.
Vaata ka tänavuse Moekino tutvustavat videot, kuhu on kokku koondatud seekordsed festivali filmid:
Piletid ja programm: www.poff.ee. Lisaks müüakse festivali ajal pileteid PÖFFi info- ja piletikeskustes Tallinnas Solaris keskuses, kinos Coca-Cola Plaza, Nordic Hotel Forumis ja Tartu Kaubamajas ning kõikides linastuskohtades.
26-aastane Abrams kuulub oma põlvkonna tähelepanuväärsemate uute muusikute hulka, kelle loomingut iseloomustavad intiimne jutustamisviis ja vahetu ausus. CHANEL näeb temas aga midagi enamat kui hetke üht nõutumat artisti. Moemaja seob Abramsi Gabrielle Chaneli pärandiga eelkõige suhtumise kaudu: mõlema puhul tõstetakse esile iseseisvust, vabaduseiha, instinktiivset elegantsi ning soovi liikuda oma rada mööda. CHANELi sõnul teevad just Abramsi loomulik elegants ja isikupärane loomingulisus temast Coco Mademoiselle’i sobiva kehastuse.
„Gracie kehastab loomulikult CHANELi vaimu,” sõnab moemaja parfüümi- ja ilusuuna globaalsete loovressursside juht Thomas du Pré de Saint Maur. Tema sõnul ei seisne Abramsi ja Gabrielle Chaneli sarnasus niivõrd siluetis kui hoiakus: julguses ilmuda sinna, kus teda ei oodata, olla pidevas liikumises ja kujundada ise oma teekond. Abrams ise on nimetanud Coco Mademoiselle’i uueks näoks saamist ebareaalseks ja suurt uhkust tekitavaks, tunnistades, et teda köidab Coco oskus jätta endast jälg kõikjale, kuhu ta läheb.
Nüüd on see mõttekaaslus saanud ka liikuva pildi: valmis on Coco Mademoiselle Crush Absolu esimene kampaaniafilm, mille lavastas Joe Wright ja mille peaosas astub üles – loomulikul – Gracie Abrams.
Kogu õhtu jooksul on galeriis avatud Nukufilmi haruldane väljapanek, kus saab lähedalt näha Eesti nukuanimatsiooni filmides kasutatud originaalnukke ja rekvisiite. Kell 19.00 tutvustab väljapanekut Nukufilmi tegevjuht ja animaator Märt Kivi, kes räägib lähemalt animatsiooni loomise protsessist ning sellest, kuidas tegelased ekraanile jõuavad.
Laste- ja pereprogramm algab kell 18.00. Kavas on valik Eesti nukuanimatsiooni klassikast ja uuematest stop-motion-filmidest. Lasteprogrammi juhatab sisse Vallo Toomla. Samal ajal toimub ka Animakooli animatsioonitöötuba, kus osalejad loovad plastiliinitegelased ning animeerivad neist oma väikese filmi. Töötuba sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele ning varasem kogemus ei ole vajalik. Kui töötuba on täitunud, saab kohapeal proovida ka lühemat animatsioonikatsetust lamenuku tehnikas.
Õhtune filmiprogramm algab kell 20.30. Ekraanile jõuab valik Eesti tunnustatud nukuanimaatorite loomingust, mis on jõudnud rahvusvaheliste animafestivalide programmidesse. Linastuvad Mati Küti, Riho Undi, Priit Tenderi, Mait Laasi, Girlin Bassovskaja, Ülo Pikkovi ja Jonas Tauli filmid.
Viimase filmina linastub programmis Jonas Tauli “Öömõtted”, mis põhineb tema 2016. aastal kirjutatud samanimelisel raamatul. Film linastus tänavusel Berlinale filmifestivalil ning kodupublikul avaneb esmakordna võimalus Kai kultuuriööl Tauli öiseid mõtisklusi näha. Programmile eelneb Märt Kivi sissejuhatus ning pärast filmiseanssi kohtuvad publikuga filmitegijad Jonas Taul ja Mait Laas.
Kultuuriöö programm Kai kunstikeskuses on tasuta. Animakooli töötuba toimub eelregistreerimisega ning osalustasu on 5 eurot. Kohtade arv on piiratud. Registreerumine ja piletid Fientast.