VIDEO: Mida näitab tänavune Moekino?

Foto: Grace Jones: Bloodlight & Bami

Kümnendat korda aset leidev PÖFFi Moekino tervitab moesõpru juba alates homsest, 18. novembrist. 23 novembrini toimuv filmifestival on end juubeli puhul sisse seadnud nii Tallinnas kui ka Tartus.

Sügisese Moekino eredaimaks täheks on filmi “Kuningas Cnut” (King Cnut) rahvusvaheline esilinastus, mis toob Sõpruse saali tuntud Briti koomiku ning kinolinale humoorika filmi, mis kirjeldab tema võitlust võimsa moegigandi French Connectioni ja moetööstusele iseloomulike paradokside vastu. Lõbusat elamust pakub ka linateos “Antonio Lopez 1970: seks, mood ja disko” (Antonio Lopez 1970: Sex Fashion & Disco), mis tutvustab kinorahvale glamuurirohkeid 70ndaid ning pajatab loo maailma ühe mõjukaima moeillustraatori võrratult säravast elust. Film “Moereeglid André järgi” (The Gospel According to André) toob aga ekraanile moeajakirjanduse tipptegija ja tõelise stiiliguru André Leon Talley ning “Kevyn Aucoin: kaunitar ja koletis minu sees” (Kevyn Aucoin: Beauty & the Beast in Me) jutustab meigikunstnikust, kes oli 90ndate staaride lemmikjumestaja ja keda peetakse ilumaailma vaieldamatuks kuningaks. Dokumentaalfilm “Bangaologia – Stiiliteadus” (Bangaologia – The Science of Style) teeb aga tiiru peale Aafrikale ning täidab pimedad sügisõhtud meeleolukate rütmide ja värvikirevate stiilinopetega. Muusikalist naudingut pakub ka võimas linateos “Grace Jones” (Grace Jones: Bloodlight & Bami), mis lennutab vaataja särava moeikooni põnevasse sisemaailma ning annab tagatipuks võimaluse nautida Grace Jonesi unustamatuid ja särtsakaid etteasteid laval.

Filmiseansside sissejuhatuste eest kannavad sel aastal hoolt mitmed moeeksperdid, teiste seas Anne Vetik, Aljona Eesmaa, Reet Härmat, Toomas Volkmann ja Kalle Aasamäe.

Vaata ka tänavuse Moekino tutvustavat videot, kuhu on kokku koondatud seekordsed festivali filmid:

Piletid ja programm: www.poff.ee. Lisaks müüakse festivali ajal pileteid PÖFFi info- ja piletikeskustes Tallinnas Solaris keskuses, kinos Coca-Cola Plaza, Nordic Hotel Forumis ja Tartu Kaubamajas ning kõikides linastuskohtades.

Sarnased artiklid

Kommentaarid