VAATA JA KUULA: Egert Milderi äsjailmunud muusikapala “Free Again”

Foto: Pressifoto

Egert Milderi äsjailmunud Eesti Laulu võistluslaulu “Free Again” saadab Eesti tipptegijate poolt loodud emotsionaalne muusikavideo, mille peaosas on nii näitleja Markus Habakukk kui üllatav nõukaaegne arhitektuuripärl.

Võimsale loole filmitud muusikavideo räägib siira loo noorest mehest, kes on kolinud Eesti väikelinna ja üritab üksi meeleheitlikult elus hoida kaunist vana sovhoosi hoonet. Ta näeb kõiki praktilisi raskusi läbi lapseliku pilgu, kuid reaalsus on karm ja hoolimata tema entusiasmist ei õnnestu tal kõik päris nii nagu ta sooviks. “Pala “Free Again” räägib maagilisest lapsepõlves kogetud vabaduse tundest, mida täiskasvanutena ei saa me enam kunagi tagasi,” räägib Egert ise oma laulu sõnumist.

Muusikavideo on loonud režissöör Helen Takkin koos pea 20-liikmelise võttemeeskonnaga ning see on filmitud Lääne-Virumaal Põdrangu vanas sovhoosihoones. “Suve alguses, kuna tööd oli praeguse pandeemia tõttu vähem, võtsime me ette teekonna ja käisime läbi erinevaid Eesti peal laiali olevaid Nõukogude Liidu ehitisi. Nii palju on täiesti vapustavaid arhitektuurilisi pärleid, mis seisavad jõudu või on lagunemas. Kui Egert minu poole pöördus selle video tegemise sooviga, siis millegipärast see Põdrangu sovhoosi maja kangastus esimesena mu silme ette. Selle maja päris omanik sarnaselt üritab oma jõududega seda hoonet elus hoida ja vandaalide ja lagunemise eest kaitsta. Mulle tundus ilus mõte, et me näitame väikest Eesti kohta ja räägime selle maja lugu läbi sellise vaatevinkli. Räägime seda lugu, mida paljud Eesti tublid inimesed läbi elavad, üritades elus hoida väikseid kohti,” jutustab režissöör Helen Takkin muusikavideo tagamaadest.

Egert Milderi värske singel “Free Again” on kirjutatud üheskoos laulukirjutajate Kaspar Kalluste ja Matteo Capreoliga. Samade autorite poolt kirjutatud looga “Georgia (On My Mind)” osales Egert Milder edukalt Eesti Laulul ka eelmisel aastal.

Vaata laulu “Free Again” muusikavideot: 

Sarnased artiklid

Kommentaarid