Foto: Time Magazine

Tom Fordi uus parfüüm on natuke ropp, aga igal juhul fabulous

Tom Ford on nii moe-, ilu- kui ka filmimaailmas teada-tuntud provokatiivsete lähenemiste poolest. Milleks siis seda kuvandit muuta? Oma uue parfüümiga pakub Tom Ford ilmselt jutuainest paljudele, sest see kannab küllaltki konkreetset ja ühtlasi intrigeerivat nime – Fucking Fabulous.

Tom Fordi mustas signatuurpudelis müügile tulev parfüüm on „lõhnanähtus” omaette, sisaldades koostises selliseid märksõnu nagu eksootilised mandli- ja salveiõli, tonka uba, kašmiir ja nahk. Jutud käivad, et kokku annab see kõik ühe über-seksika tulemuse, kuid kindluse mõttes ootame ära, kuni seda oma ninaga testida saame.

Hetkel aga ei jää meil üle muud, kui uskuda ja loota, et kui selle parfüümi hinnasilt ulatub 50 ml pudelikese puhul üle 300 dollari, siis peab see olema ikka paganama fabulous küll!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Neil Godwin

Acne Studios ja Editions de Parfums Frederic Malle

See on kohal! Kunsti, moe ja parfümeeria sümbioos Rootsi moemaja Acne Studios ja Editions de Parfums Frederic Malle’ ühistööna valminud lõhna näol.

Acne Studios ja Editions de Parfums Frederic Malle ühisparfüüm kannab nime Acne Studios par Frederic Malle ning selle autor Suzy Le Helley – noor ja kiiresti tõusev kõrgparfümeeriatäht, kes on juba pälvinud paljude vanemate kolleegide lugupidamise ja komplimente. Olles kirglikult huvitatud botaanika ja sünteetika võimalustest, on tema lõhnad üles ehitatud täpsetele lühikestele koostistele, mille iga koostisosa kannab selget sõnumit. Käesoleva lõhna puhul ammutas Le Helley inspiratsiooni 20. sajandi alguses kasutusele võetud aldehüüdidest – sünteetilistest komponentidest, mis on puhtad ja moodsad ning tunduvad ajatutena. 

Kuidas lõhnab Acne Studios par Frederic Malle? Esiteks on tunda aldehüüdide kristalset puhtust, mida ümbritsevad roosi ja kannikese õrnad noodid, apelsiniõite särav essents ja aldehüüdide mõju kajana kordav mineraalselt värskendav viiruk. Seejärel asuvad paitama nahka vanilli, kreemja sandlipuu, virsikukoore ja valge muskuse noodid, täpselt nagu mohäärvillane kampsun. 

Acne Studios par Frederic Malle ootab avastamist parfüümibutiigis Crème de la Crème.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: MÁDARA

Kuidas valida parimat jumestuskreemi?

Sobivaima jumestuskreemi valimine ei ole ühelgi aastaajal lihtne ülesanne. Et oleksid valmis peagi saabuvateks päikeseküllasteks kuudeks, oleme MÁDARA abiga koostanud lihtsa juhendi, mille järgi leiad endale kindlasti just sulle sobiva jumestuskreemi. Aga alustuseks mõned mõtlema panevad faktid. 

Kas teadsid, et kõik jumestuskreemid ei käitu päikesevalguses ühtmoodi?

On teada, et päikesekaitse on ilurutiinidest tähtsaim, seda igal aastaajal. Uuringutest nähtub, et ainuüksi UV-kiirgusest on tingitud 80% nähtavaid vananemisilminguid. Seepärast on päikesekaitsefaktoriga jumestuskreemid parim valik naha kaitsmiseks ja kaunimaks muutmiseks terve aasta vältel. Kuid kõik jumestuskreemid ei ole ühesugused. Kas teadsid, et mõned neist võivad päikesekiirte mõjul lausa kahjulikuks muutuda? Jumestuskreemid, mis sisaldavad sünteetilisi UV-filtreid, võivad nahka kahjustada. Uurimistulemustest nähtub, et kui sünteetilised päikesekaitsefiltrid puutuvad kokku UV-kiirgusega, tekib toksiline reaktsioon. Ühes uuringus leiti, et laialdaselt kasutatav UV-filter butüülmetoksüdibensoüülmetaan (butyl methoxydibenzoylmethane) ehk avobensoon (avobenzone) muutus seda fototoksilisemaks, mida intensiivsem oli UV-kiirgus. Mitme sünteetilise UV-filtri (oktüülmetoksütsinnamaat (octyl methoxycinnamate) ja avobensoon (avobenzone)) segu osutus potentsiaalselt fototoksiliseks. Kuidas siis saada teada, kas jumestuskreem on turvaline? Vali jumestuskreem, mis sisaldab looduslikke mineraalseid UV-filtreid, sest nende tööpõhimõte on peegeldada päikesekiired lihtsalt naha pinnalt tagasi.

Kas sinu jumestuskreem lubab nahal hingata”?

Kui ilm on juba kuum ja niiske, on oluline, et nahk saaks ka loomulikult higistada, seega ei ole soovitav kasutada veekadu takistavaid ja blokeerivaid koostisaineid. Kõige tavalisemad veekadu takistavad koostisained on mineraalõlid, lanoliin ja mõned silikoonid, näiteks dimetikoon ja tsüklometikoon, mida kasutatakse tihti paljudes tavalistes kosmeetikatoodetes: jumestuskreemides, põsepunades, lauvärvides. Veekadu takistavaid koostisaineid sisaldavate meigi- ja nahahooldustoodete kasutamine soojal või näiteks ka treeningu ajal takistab naha „hingamist“ ning võib kaasa tuua vistrike tekke ja akne ägenemise. Vali igapäevaseid tooteid targalt, eriti aina soojenevatel kevad- ja peagi saabuvatel suvekuudel – väldi meigi- ja nahahooldustooteid, mis sisaldavad mineraalõli, silikoone või lanoliini. Kuidas saad olla kindel, kas kosmeetikatooted on nii-öelda puhtad? Uuri koostisainete nimekirja sildil!

Kuidas ikkagi valida parimat jumestuskreemi?

Nii nagu muutub aastaaja vahetudes sinu garderoob, nii peaksid muutma ka oma ilurutiini. Vali kevade saabudes kerged, nahal hingata võimaldavad tooted, mis tunduvad nahal mõnusad ning püsivad peal ka siis, kui temperatuur tõuseb. Kui igatsed kastevärsket ja säravat suvejumet, otsi jumestustooteid, mis lubavad kumavat katvust. Kuid ära unusta kõige olulisemat ehk päikesekaitsefaktorit (SPF). Päikesekaitsefaktoriga jumestuskreemid on suurepärane valik, et kaitsta nahka terve (!) aasta vältel, kuid eelkõige päikeselistel päevadel.

Meie soovitame siinkohal MÁDARA looduslikku ja sertifitseeritud jumestuskreemi Skin Equal Soft Glow Foundation SPF15, mis kaitseb nahka päikese eest ning muudab jume veatuks ja säravaks. Selle koostisesse kuulub tsinkoksiid, mis tagab kaitse nii UVA- kui ka UVB-kiirguse eest, samuti keskkonnast põhjustatud stressi eest, nii et nahk näib alati värske.

Kuidas aga valida õiget tooni? 

Pea meeles, et ka jumestuskreemi toon tuleb valida aastaaja järgi, kuna nahatoon kipub suvel soojemaks muutuma. Samas, ükskõik, kas su nahatoon on hele, tume või midagi vahepealset, sõltub sobivaima jumestuskreemi tooni valimine naha alatoonidest ehk toonidest, mis on nahapinnast sügavamal. Õnneks on vaid neli peamist nahatooni tüüpi: külm, neutraalne, soe ja oliivikarva ning jagame meeldi nõuandeid, mille alusel saad oma naha alatooni lõplikult kindlaks määrata.

Proovi ehteid!

Kui leiad, et hõbeehted sobivad su nahaga paremini kui kuld, on su nahal tõenäoliselt külmad alatoonid. Kui aga sulle sobib pigem kuld, on su nahal soojad või oliivikarva alatoonid. Neutraalsete alatoonide puhul sobivad mõlemad hästi.

Vaata oma randmeid

Vaata randmetel läbi naha kumavaid veene. Kui need paistavad rohekad või oliivikarva, on su nahatoon soe. Su veenid on lillakad või sinised? Siis on su nahatoon külm. Mõlema värvi esinemise puhul võib su nahal olla neutraalne või oliivikarva alatoon.

Kuidas reageerib su nahk päikese käes viibimisele?

Kui päevitud kergelt ja päikesepõletuse saad haruharva, on su nahal tõenäoliselt soojad või oliivikarva alatoonid. Kas saad kergesti päikesepõletuse ja päevitud minimaalselt? Siis on su naha alatoonid külmad. Pea meeles, et neutraalsete alatoonidega nahk võib reageerida nii ja teisiti.

Proovi valget… paberit

Võta valge paberileht ja hoia seda loomuliku valguse käes näo lähedal. Kui su nahk paistab kergelt kollakas, on su nahal soe alatoon, ning kui nägu paistab pigem roosakas, siis külm alatoon. Kui aga nägu tundub muutuvat kergelt hallikaks, siis on su nahk tõenäoliselt oliivikarva. Ei suuda mingit muutust tuvastada? Siis on su naha alatoonid neutraalsed.

Tutvu MÁDARA looduslike ja sertifitseeritud jumestuskreemidega veebipoes madaracosmetics.com!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid