TIINA TALUMEHE kollektsioon “73“ on kui värvipomm keset tärkavat kevadet

TIINA TALUMEHE kollektsioon “73“ on kui värvipomm keset tärkavat kevadet

Foto: Oliver Moosus

Disainer Tiina Talumehe uus kevadsuvine kollektsioon, mis kannab nime “73“, on kui helge tagasivaade disaineri sünniaastasse, toonasesse ajatunnetusse ning meeleollu.

“Minu kõige esimene moemälestus on ajast, kui olin kolme-aastane ja vaatasin suure imetlusega oma ema garderoobi. Seal oli imelisi maksikleite, suuremustrilisi ja värvikirevaid särkpluuskleite, pükskostüüme ja muidugi kuldsed platvormkingad,“ seikleb Tiina oma mälestustes. “Kooliminekuga algasid kaheksakümnendad​ ja lustakas aeg moes sai ümber. Kirevad emotsioonid ema garderoobist jäid aga mällu tänase päevani. Hiljem lisasid kõigele eelnevale veel volüümi Jane Birkin, Twiggy ja teised ajastu ikoonid ning nüüd, aastakümned hiljem, on kõik muljed ja eredad mälestused põimunud terviklikuks kollektsiooniks.​“

Kui Tiina Talumehe moemaja eelnevad kõrgmoekollektsioonid on tavaliselt üles ehitatud teatud konkreetsetele värvigammadele, siis sel kevadel on esindusõiguse saanud kõik värvid ja pilt on lõbusam kui kunagi varem.​ Värviteraapiana mõjuvas uues kollektsioonis vahelduvad lillemustrilised puuvillapitsist kokteilkleidid ühevärviliste lendlevate plisseerõhtukleitidega. Julge naise uueks trenditooteks on aga eriliste tikandite ja printidega jumpsuit. Ettearvamatute kevadtuulte eest varjumiseks saavad päästjaks kelmikalt pehmed ja mahulised või hoopis kehajoont järgivad klassikalised mantlid. Kollektsiooni tõeliseks pärliks on aga popkunsti sugemetega signatuurprindid siidile, mis kujutavad 70ndate stiilis naiivseid elemente ning originaalsed käsitööna valmivad mahukad tikandid.

Tutvu Tiina Talumehe uue kollektsiooniga “73“ allolevas galeriis!

Tiina Talumehe kollektsioon “73“ tuleb esitlusele 11. aprillil Põhjala Pruulikoja tehaseruumides Noblessneris. Uuri ürituse kohta lisa Facebookist.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid